Відомо, що дефіцит калію і магнію може бути виявлений при багатьох захворюваннях, але у хворих на артеріальну гіпертензію та ішемічну хворобу серця цей стан є фактором ризику виникнення різних кардіоваскулярних ускладнень (Дедов Д., Мукаилов Н. и соавт., 2014). Яку ж роль відіграють ці макроелементи в роботі серцево-судинної системи?
Калій — основний внутрішньоклітинний катіон, підтримання певного співвідношення концентрацій якого в клітинах і позаклітинному просторі є надзвичайно важливим для нормального функціонування нервової і м’язової тканини. Необхідний баланс забезпечується завдяки роботі ферменту, який переносить іони калію в клітину, а іони натрію — з неї. А для нормального функціонування цього ферменту необхідний магній.
Цікаво, що втрата калію з позаклітинного простору швидко компенсується за рахунок його надходження з клітин, завдяки чому концентрація цього іона в позаклітинному просторі протягом досить тривалого часу може залишатися в межах норми. У результаті критичний дефіцит калію, що загрожує серцево-судинними і нервово-м’язовими порушеннями, часто залишається непоміченим при стандартних дослідженнях (Ляшенко О.О., 2012).
Дефіцит калію в основному розвивається внаслідок його недостатнього надходження з їжею, інтенсивної втрати рідини (діарея, підвищене потовиділення, прийом діуретиків або проносних засобів), а також, що дуже важливо, — дефіциту магнію. Крім того, пацієнти з цукровим діабетом знаходяться в групі ризику щодо розвитку дефіциту калію (Ляшенко О.О., 2012).
У свою чергу, магній бере участь у роботі близько 300 ферментів нашого організму. Таким чином, магній задіяний у багатьох процесах, що відбуваються в організмі — це і енергетичний обмін, і синтез білків, жирів і нуклеїнових кислот, і участь у різних сигнальних каскадах.
Магній сприяє розслабленню гладких м’язів, виступаючи в якості певної противаги щодо кальцію. При цьому п’ята частина всього магнію в нашому організмі знаходиться в серці. Тільки один цей факт може свідчити про те, яке велике значення має даний макроелемент для функціонування нашого «головного мотора». Також магній відіграє важливу роль у захисті нервової системи від руйнівних стресів (Ярош А.К., 2010).
Найбільш поширеною причиною дефіциту магнію є недостатнє надходження його з їжею. До дефіциту магнію може призвести й прийом деяких препаратів, наприклад, діуретиків, кофеїну, певних антибіотиків і естрогенвмісних лікарських засобів (Постникова С.Л. і співавт., 2007).
Дефіцит калію і магнію може проявлятися такими симптомами, як: підвищення артеріального тиску, порушення серцевого ритму, вегетативна дисфункція, м’язова слабкість, судоми, парестезії, астенізація, зниження концентрації уваги, виникнення страху і депресії (Дедов Д., Мукаилов Н. и соавт., 2014).
Слід зауважити, що дефіцити калію і магнію взаємопов’язані, оскільки недостатня кількість одного негативно впливає на рівень іншого і навпаки. Це робить доцільним застосування комбінованих препаратів, які містять одночасно і магній, і калій (Постникова С.Л. и соавт., 2007). Серед таких на українському ринку на особливу увагу заслуговують препарати європейської компанії «Гедеон Ріхтер» ПАНАНГІН та бренд-новинка ПАНАНГІН ФОРТЕ, до складу якого входить подвійне дозування магнію (280 мг) і калію (316 мг).
Окрім доцільної комбінації елементів, перевагою препаратів ПАНАНГІН та ПАНАНГІН ФОРТЕ є й те, що до їх складу входить аспарагінова кислота, яка сприяє надходженню іонів калію та магнію всередину клітини. Крім того, аспарагінова кислота сприяє перетворенню вуглеводів на глюкозу, забезпечуючи міоцити енергетичним субстратом, а солі аспарагінової кислоти володіють адаптогенними властивостями, підвищуючи витривалість і опірність організму до різних стресових впливів (Барышникова Г.А. и соавт., 2019).
ПАНАНГІН ФОРТЕ: зручне дозування для пацієнтів із ССЗ
Застосування препарату ПАНАНГІН ФОРТЕ є патогенетично обґрунтованим вибором при цілому ряді станів і захворювань, що асоціюються з ризиком розвитку гіпокаліємії і гіпомагніємії.
За рекомендацією лікаря препарат показаний у якості допоміжної терапії у пацієнтів з хронічними захворюваннями серця (при серцевій недостатності, в постінфарктний період), порушеннями серцевого ритму (перш за все при шлуночкових аритміях) та при терапії серцевими глікозидами. Також ПАНАНГІН ФОРТЕ може бути застосований як доповнення до дієти для підвищення рівнів магнію і калію в організмі.
Завдяки комбінації магнію і калію ПАНАНГІН ФОРТЕ здатний проявляти цілий комплекс ефектів, що сприятливо впливають на стан серцево-судинної системи:
- знижує рівень артеріального тиску у хворих на артеріальну гіпертензію;
- сприяє підтримці еластичності стінок судин;
- знижує ризик розвитку аритмій;
- покращує скоротливу функцію міокарда і забезпечує профілактику розвитку серцевої недостатності;
- покращує функцію ендотелію судин, знижує ризик і темп розвитку атеросклерозу (Ляшенко О.О., 2012).
Зручний режим прийому ПАНАНГІН ФОРТЕ по 1 таблетці 3 рази на добу забезпечить пацієнту отримання рекомендованої добової дози. Такий підхід є допомогою при лікуванні ССЗ. Адже збільшення прихильності пацієнтів до лікування пов’язане з вищою вірогідністю регулярного прийому препарату, що сприяє покращенню результатів основної терапії ССЗ.
Крім того, слід зазначити, що ПАНАНГІН ФОРТЕ випускається у формі таблеток, вкритих плівковою оболонкою, що допомагає знизити подразнювальний вплив на травний тракт.
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим