Затверджено Настанову з державної оцінки медичних технологій для лікарських засобів

30 Березня 2021 3:18 Поділитися

Наказом МОЗ України від 29.03.2021 р. № 593 затверджено Настанову з державної оцінки медичних технологій для лікарських засобів, яка гармонізована з положеннями міжнародних настанов, у тому числі Європейського Союзу.

Вона містить рекомендації щодо проведення державної оцінки медичних технологій (ОМТ) з урахуванням випадків, підстав для її проведення та (або) виду заявленої медичної технології тощо. Настанова є рекомендаційним документом, що містить методологічну інформацію для використання всіма зацікавленими сторонами процесу ОМТ в Україні, а саме для виконавців та користувачів ОМТ:

  • заявників, суб’єктів господарювання, які готують заяви і досьє для включення лікарських засобів до регуляторних переліків лікарських засобів; осіб, які приймають рішення, управлінців;
  • уповноваженого органу з державної ОМТ в Україні — Департаменту оцінки медичних технологій державного підприємства «Державний експертний центр Міністерства охорони здоров’я України»;
  • Експертного комітету з відбору і використання основних лікарських засобів МОЗ України;
  • структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних та Київської міської державних адміністрацій;
  • науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти, лікарів, фармацевтичних працівників, пацієнтських організацій тощо.

Зазначається, що дотримання положень цієї настанови зацікавленими сторонами сприятиме плануванню і проведенню ОМТ належним чином та оптимізуватиме проведення експертизи заяв і досьє, а також створить умови для покращення доступу пацієнтів до ефективних, безпечних та економічно доцільних лікарських засобів в Україні.

Пресслужба «Щотижневика АПТЕКА»

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті