Від ПДВ звільнено операції з постачання та ввезення будь-якого кисню, що використовуватиметься для хворих на COVID-19

Постановою КМУ від 14.04.2021 р. № 343 внесено зміни до Переліку товарів (у тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, операції з ввезення яких на митну територію України та/або операції з постачання яких на митній території України звільняються від оподаткування податком на додану вартість, затвердженого постановою КМУ від 20.03.2020 р. № 224. Зміни набули чинності 15 квітня у зв’язку з опублікуванням у газеті «Урядовий кур’єр» № 72 від 15.04.2021 р.

Вони стосуються звільнення від обкладання податком на додану вартість (ПДВ) операцій з ввезення та постачання кисню газоподібного для кисневої підтримки пацієнтів з COVID-19. До цього було звільнено від оподаткування лише кисень медичний.

Такі ж зміни внесено й до переліку товарів, робіт і послуг, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на території України, затвердженого постановою КМУ від 20.03.2020 р. № 225.

Ці зміни пов’язані з тим, що 8 квітня Уряд прийняв рішення дозволити використовувати для кисневої терапії хворих на COVID-19 кисень технічний, якість (специфікація) якого за основними показниками відповідає вимогам до кисню медичного, зокрема об’ємна частка кисню має становити не менше 99,5%, що підтверджено відповідним сертифікатом (протоколом) аналізу, виданим акредитованою/атестованою лабораторією з контролю якості. За словами міністра охорони здоров’я України, Уряд пішов на такий крок з метою уникнення можливих проблем із забезпеченням ліжко-місць киснем.

Пресслужба «Щотижневика АПТЕКА»

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті