Запрацювала платформа пошуку лікування для ВІЛ-інфікованих

12 Квітня 2022 1:21 Поділитися

ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» (ЦГЗ) за підтримки проєкту «Інновації для подолання епідемії ВІЛ» розробив платформу findart.phc.org.ua та чат-бот у Telegram t.me/HIV_AIDS_bot. Ці ресурси допоможуть людям, що живуть з ВІЛ, знайти антиретровірусну терапію (АРТ) там, де вони зараз знаходяться, — в Україні або за кордоном. Платформу запущено в рамках національної інформаційної кампанії з покращання доступу до ВІЛ-сервісів.

Нині кожна людина в Україні, яка живе з ВІЛ і отримує АРТ, може одержати життєво необхідні ліки у найближчому закладі, який працює. Також є мережа закладів за кордоном, які надають АРТ українцям.

За допомогою чат-боту можна дізнатися, де розташований найближчий сайт АРТ, що працює, а також проглянути актуальний список АРТ-сайтів у регіоні перебування. Фахівці ЦГЗ регулярно оновлюють дані про заклади, що працюють.

Крім того, через бот можна дізнатися список закладів за кордоном, в яких можна отримати АРТ українцям.

Платформа дає відповіді на найбільш актуальні питання про доступ до АРТ:

  • як дізнатися, чи ваш АРТ-сайт працює;
  • що робити, якщо ваш АРТ-сайт не працює або ви не можете до нього дістатися;
  • як отримати АРТ, якщо ви переїхали в межах України;
  • де отримати АРТ за кордоном.

Також на платформі можна дізнатися про сервіси для отримання допомоги з доступом до лікування ВІЛ, туберкульозу, вірусних гепатитів у всьому світі, контакти лікарів, до яких можна звернутися за телефоном та онлайн, способи отримання правової та соціальної допомоги.

За матеріалами phc.org.ua

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті