Застосування ліків на основі канабісу: Уряд підтримав проєкт закону

07 Червня 2022 4:41 Поділитися

Міністерство охорони здоров’я інформує про те, що Уряд підтримав законопроєкт, що регулюватиме обіг рослин роду коноплі (Cannabis) у медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності. Цей законопроєкт розширить доступ пацієнтів з низкою хвороб до необхідного лікування, зокрема при онкологічних захворюваннях та посттравматичних стресових розладах, що виникли внаслідок війни.

У повідомленні зазначається, що прийняття законопроєкту дозволить у подальшому імплементувати кращий досвід у сфері регулювання обігу препаратів на основі канабісу.

Документом передбачено встановлення жорсткого контролю над вирощуванням, виробництвом та реалізацією препаратів, зокрема:

 1. ліцензування господарської діяльності з культивування сортів рослин роду коноплі для медичних цілей;
 2. дозвіл на діяльність з культивування сортів рослин роду коноплі для медичних, промислових цілей, у науковій та науково-технічній діяльності;
 3. простежуваність обігу сортів рослин роду коноплі для медичних цілей, продуктів їх переробки чи вироблених (виготовлених) із них лікарських засобів шляхом:
  • маркування кожної партії та одиниці фасованої продукції унікальним штрих-кодом;
  • ведення електронного реєстру обліку переміщення сортів рослин роду коноплі для медичних цілей чи вироблених (виготовлених) із них лікарських засобів на всіх етапах обігу;
  • забезпечення відпуску особам лікарських засобів, виготовлених із сортів рослин роду коноплі для медичних цілей, винятково за призначенням лікаря відповідно до медичних показань за електронним рецептом.

МОЗ очікує, що надалі Верховна Рада України підтримає проєкт закону, оскільки медичний канабіс здатен запобігати стражданням пацієнтів та покращити їхнє лікування.

Зокрема, він полегшує перебіг понад 50 патологічних станів, зокрема:

 • посттравматичних стресових розладів, у тому числі таких, що виникли внаслідок воєнних дій;
 • неврологічних захворювань. За попередніми висновками, медичний канабіс може мати позитивний вплив на стан пацієнтів із хворобою Альцгеймера, хворобою Гантінгтона і синдромом Туретта;
 • захворювань травного тракту;
 • хронічного болю невропатичного походження.

«Препарати на основі канабісу застосовуються в паліативній допомозі для полегшення комплексу симптомів в онкохворих, включаючи полегшення болю, розладів харчування, налагодження сну. За попередніми доказами, ефективним є використання лікарських засобів на основі медичного канабісу у випадку психічної патології, що виникає внаслідок вживання психоактивних речовин зі стимулювальною дією на організм людини, а також для подолання тривоги, посттравматичних стресових розладів та порушення сну», — зауважують у МОЗ.

За матеріалами moz.gov.ua

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті