Контроль якості ліків під час роздрібної та оптової торгівлі, а також у ЛПЗ: ключові аспекти обговорено в рамках вебінару

Команда «Щотижневика АПТЕКА» продовжує цикл онлайн-вебінарів, присвячених регуляторним аспектам роботи аптечних закладів і фармацевтичних працівників, фармацевтичній опіці та іншим актуальним питанням. 10 жовтня відбувся черговий онлайн-вебінар «Контроль якості лікарських засобів під час оптової та роздрібної торгівлі».

За модераторства керівниці видання «Щотижневик АПТЕКА» Євгенії Лук’янчук запрошена спікерка — директорка Департаменту контролю якості лікарських засобів та крові Державної служби України з лікарських засобів та конт­ролю за наркотиками (Держлікслужба) Юлія Зарудська допомогла більше 100 учасникам вебінару глибше зрозуміти встановлені нормативні вимоги та ключові аспекти забезпечення якості ліків.

Серед учасників заходу — студенти та викладачі профільних закладів вищої освіти, фармацевти, завідувачі аптек та аптечних складів, фахівці підрозділів контролю якості лікарських засобів фармацевтичних підприємств, уповноважені особи, менеджери з реєстрації лікарських засобів, представники лікувально-профілактичних закладів (ЛПЗ).

Контроль якості лікарських засобів є ключовим елементом у гарантуванні безпеки та ефективності фармацевтичної продукції. Невідповідність ліків встановленим вимогам може призвести до серйозних наслідків як для пацієнтів, так і для суб’єктів господарювання. Саме тому створення суб’єктом господарювання ефективної системи контролю якості лікарських засобів із розробленим планом термінових дій є критично важливим для захисту здоров’я громадян та уникнення фінансових ризиків.

У ході вебінару Юлія Зарудська представила нормативно-правове забезпечення у сфері здійснення контролю якості лікарських засобів, нагадала про вимоги до Упов­новаженої особи, провела порівняльний аналіз обов’язків Уповноваженої особи під час роздрібної та оптової торгівлі лікарськими засобами, окремо зупинилася на питанні проведення контролю якості лікарських засобів у ЛПЗ та обов’язках Уповноваженої особи ЛПЗ.

Окрему увагу спікерка приділила питанню паралельного імпорту лікарських засобів, який стане можливим з 1 січня 2025 р. у зв’язку із введенням у дію Закону України № 3860-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо паралельного імпорту лікарських засобів». Наразі ж триває робота з розробки нових та внесення змін в існуючі підзаконні нормативно-правові акти. При цьому паралельний імпорт ліків стосуватиметься тільки ЛПЗ у межах бюджетних закупівель, тобто завезені паралельним імпортом ліки не реалізовуватимуться в аптеках.

Алгоритм дій у випадку надходження розпоряджень Держлікслужби — ще одне питання, на якому зупинилася Ю. Зарудська, нагадавши слухачам вебінару, як правильно дія­ти із виявленими тимчасово забороненими / забороненими ліками.

Також окреслено питання здійснення державного контролю якості лікарських засобів та перспективи поновлення перевірок суб’єктів господарювання. Водночас фахівчиня нагадала, що Уповноважена особа має постійно конт­ролювати виконання вимог основних нормативно-правових актів. На регулярній основі, згідно з відповідними внутрішніми процедурами, необхідно проводити самоінспекції, у разі виявлення відхилень розробляти та виконувати план усунення таких невідповідностей.

Ю. Зарудська надала вичерпні відповіді на ряд запитань від учасників вебінару. Зокрема, обговорено, чи може бути одна Уповноважена особа на декілька аптечних закладів та чи може завідувач аптечного складу бути Уповноваженою особою. Хто відповідальний за контроль якості гуманітарних лікарських засобів? Якими нормативними документами має керуватися ЛПЗ для ліків, які надійшли в якості гуманітарної допомоги? Що робити з такими лікарськими засобами у разі їх невідповідності встановленим вимогам? Ці та інші питання детально розібрали в рамках сесії «Запитання — відповіді».

За результатами онлайн-вебінару кожен учасник отримав сертифікат про участь, а також матеріали заходу — презентацію та відеозапис.

Окремо команда «Щотижневика АПТЕКА» дякує керівництву та фахівцям Держлікслужби за підтримку нашої ініціативи вести діалог з читачами в новому форматі про важливі аспекти роботи фармацевтичних працівників, адже це прекрасна нагода отримати відповіді на запитання, які турбують, безпосередньо від регулятора.

Ми ж раді повідомити, що вже 22 жовтня відбудеться наш наступний онлайн-вебінар на тему «Психологічна компетентність фармацевта: експрес-діагностика особистості для підвищення лояльності відвідувачів аптеки», яку на запрошення «Щотижневика АПТЕКА» презентує Наталія Лісова, викладачка Київського столичного університету імені Бориса Грінченка, психологиня, тренерка з розвит­ку soft skills, профайлерка, експертка з емоційної грамотності та поведінкового аналізу.

Деталі та умови участі — згодом. Слідкуйте за анонсами на нашому сайті, а також у наших групах у соціальних мережах.

Facebook — surl.li/sgolg.

Viber — surl.li/ojjnr.

Telegram — t.me/apteca.

Instagram — surl.li/sgolp.

WhatsApp — surl.li/sgyvl.

LinkedIn — surl.li/swnvz.

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті