Під час зустрічі розглянули низку важливих тем:
- мультикритеріальний аналіз і напрацювання спільних критеріїв;
- вдосконалення процесу державної ОМТ;
- стратегічне бачення укладання ДКД;
- внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2020 р. № 1300 «Про затвердження Порядку проведення державної оцінки медичних технологій» та від 27 січня 2021 р. № 61 «Деякі питання щодо договорів керованого доступу та зупинення дії абзацу першого пункту 12 постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2009 р. № 333».
Чому ДКД важливі? Едем Адаманов нагадав, що цей механізм дозволяє державі укладати ексклюзивні договори з виробниками оригінальних препаратів через прямі перемовини. Завдяки конфіденційності умов (зокрема вартості та обсягів препаратів), держава отримує суттєво нижчі ціни порівняно з ринковими. Це дозволяє забезпечити пацієнтів інноваційними ліками.
«Ми прагнемо впровадити необхідні зміни, щоб зробити державні закупівлі ліків максимально ефективними і прозорими. Внесення змін до ключових постанов № 1300 та № 61 — один із важливих етапів на цьому шляху. Тож за результатами зустрічі ухвалили рішення створити робочу групу для подальшої роботи над змінами», — прокоментував результати зустрічі Е. Адаманов.
Менеджерка Комітету охорони здоров’я ЄБА Олена Ситенок порушила низку важливих питань, які, на думку бізнес-спільноти, зроблять процес укладання ДКД більш прозорим та прогнозованим для держави, пацієнтів та виробників лікарських засобів.
Так, обговорено питання справедливого підходу до пріоритезації початку перемовин, зокрема, застосування підходу, що базується на наборі критеріїв та враховує тягар хвороби, вплив на пацієнта та якість його життя, довгостроковий вплив на економіку країни, не обмежуючись лише впливом на бюджет в поточний момент часу. На думку експертів, такий підхід, окрім того, що дозволить забезпечити ліками найбільш вразливі верстви населення, забезпечить раціональне використання державних коштів навіть за умови обмеженого бюджетування.
Окрім цього, на думку ЄБА, ризики щодо валютних коливань мають ділитися між виробником та державою. Вартість, зафіксована в гривні в договорі, що укладається на 3 роки, має коригуватися щороку, аби уникнути збитків виробника, викликаних значною волатильністю курсу.
Також експерти Комітету з охорони здоров’я ЄБА відзначають, що надання виробнику інформації щодо алокованого на закупівлю бюджету, обсягів товару, що планується придбати державою, та потреби в лікарському засобі додасть прозорості процесу перемовин.
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим