Якщо рішень для доступності ліків не буде, будуть кадрові рішення — Володимир Зеленський

Президент України Володимир Зеленський 5 лютого Указом № 69/2025 увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України від 4.02.2025 р. «Про подальшу реалізацію програм підтримки українців на основі гарантування економічної стійкості держави та посилення заходів очищення фінансової системи України».

Серед іншого рішенням РНБО доручено Уряду в місячний строк провести спільно з Антимонопольним комітетом України аналіз ціноутворення на лікарські засоби і вжити заходів з метою забезпечення їх фінансової доступності для українців, передбачивши запровадження механізмів протидії застосуванню непрозорих механізмів ціноутворення, зловживанню монопольним становищем та проявам неправомірного обмеження конкуренції, здійсненню узгоджених дій та концентрації на фармацевтичному ринку.

У вечірньому зверненні В. Зеленський зауважив, що потрібно підтримати фінансову стійкість кожної української сімʼї, усіх громадян.

«Багато в чому це стосується цінових питань, зокрема на життєво важливі речі, такі як ліки. Те, що роблять із цінами деякі аптечні мережі, абсолютно неприпустимо. І це відповідальність Уряду, конкретно — міністра охорони здоровʼя, Антимонопольного комітету. Сьогодні провів із ними нараду, і я втомився чекати відповідних пропозицій. Часу небагато. Усе, що треба зробити, цілком зрозуміло. Потрібні конкретні кроки, конкретні рішення, які дозволять зробити більш доступним захист здоровʼя наших людей. Якщо рішень для доступності ліків не буде, будуть кадрові рішення», — наголосив В. Зеленський.

Питання врегулювання ціноутворення на препарати лишається гарячим протягом останніх місяців. Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) України та Комітет Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування (далі — Комітет) проводять численні дискусії та обговорення з бізнес-середовищем для створення оптимального рішення. Уже 13 лютого в межах традиційного щорічного форуму «ФАРМАПОГЛЯД 2025» у рамках окремої панельної дискусії за участі представників Комітету, МОЗ України та Міністерства економіки детально обговоримо це питання та можливі шляхи розв’язання проблеми.

Реєстрація та деталі участі у форумі доступні за посиланням. 

Пресслужба «Щотижневика АПТЕКА»

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Week 05.02.2025 10:12
Нічого з мережами не зроблять, бо в них монополія.З дистриб'юторами теж не зроблять, бо не вони правлять балом. З заводами теж не зроблять, бо вони платять великі податки і займаються експортом. Дожмуть ФОПів та маленькі мережі. Поставлять + що знизили ціни на пару місяців на пару %. Енергоносії та валюта підімнеться в ціні і зросте ще більше. Вже смшіно, шо на 1 аптеку 800 людей, коли в Европі по 4-5 тис
Світлана 06.02.2025 12:50
100% прикмета)). Якщо в Україні з кожної праски та чайника починає звучати - " Те, що роблять із цінами деякі аптечні мережі, абсолютно неприпустимо.!" - незабаром вибори)).
Віктор 07.02.2025 11:40
Основну вартість ЛЗ закладені маркетингові послуги, реклама,.... Так що думайте.....
Евгеній 07.02.2025 12:37
рекламу не уберуть це вже проходили пару місяців назад, маркетінг не уберуть, бо мережам він потрібен,а вони вже монополісти і мають критичну вагу для держави. Проблема системна,як не зайдешь в будь-якій магазин то знижки до 50%,а це більше 100% націнки,і ніх то не знає справжньої ціни
John 10.02.2025 11:03
Хто-хто не править балом? Це дистриб'ютори, у яких на пару 90% ринку, не правлять балом? Та вони, вибачте, головні розпорядники усього культурного фронту фармації. А виробники, мережі і аптеки, які не хочуть танцювати під їх дудку, просто не допускаються цими ж дистриб'юторами на їх свято життя

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті