«Наше завдання як держави — дати стратегічне бачення і запропонувати набір дієвих інструментів, які громади можуть адаптувати до своїх реалій. Це про довіру до місцевої ініціативи і водночас про відповідальність держави створити умови, за яких кожна людина, незалежно від місцепроживання, матиме доступ до необхідних ліків. Якщо ми працюємо як команда — Міністерство, громади, медики — пацієнт у підсумку виграє: у зручності, у швидкості отримання допомоги, у якості життя», — наголосив Віктор Ляшко.
Як повідомили в Міністерстві, станом на травень 2025 р. на Миколаївщині працюють 2 мобільні аптечні пункти (прим. ред.: мова йде про мобільні аптечні пункти підприємства Миколаївської обласної організації Товариства Червоного Хреста України «Шпиталь Українського Червоного Хреста»), які обслуговують 9 територіальних громад, що включають 54 сільські населені пункти.
Послугами мобільних аптек вже скористалися майже 11 тис. жителів області. Асортимент препаратів у кожному виїзді налічує близько 1800 найменувань загальним обсягом понад 34 000 одиниць лікарських засобів та медичних виробів. Наразі в Україні працює 28 мобільних аптечних пунктів у 16 областях. Відпускаються як рецептурні, так і безрецептурні лікарські засоби, у тому числі ті, що підлягають реімбурсації за програмою «Доступні ліки». Дізнатися детальну інформацію про прибуття мобільної аптеки можна у свого сімейного лікаря або через повідомлення від органів місцевої влади, з якими погоджуються маршрути.
Крім цього, задля підвищення доступності ліків на початку 2024 р. МОЗ запустило спільний проєкт з АТ «Укрпошта». Українці можуть замовити ліки через контакт-центр Укрпошти або на сайті
Ще один напрям — відпуск лікарських засобів у фельдшерсько-акушерських або фельдшерських пунктах у разі відсутності аптеки. Наразі в Миколаївській обл. функціонує 376 пунктів (ФАПів, амбулаторій, сільських лікарень), з яких 61 вже мають договори з ліцензованими аптеками на реалізацію ліків. Це дозволяє мешканцям понад 50 сіл отримувати необхідні препарати безпосередньо в пунктах медичної допомоги.
«Сьогодні ми не лише говоримо про ухвалені рішення, але й дивимось, як вони працюють на місцях у прифронтовій Миколаївщині. Мобільні аптеки, доставка ліків через «Укрпошту», відпуск лікарських препаратів у ФАПах — це реальні інструменти, які вже змінили ситуацію для десятків тисяч людей. Наша мета — щоб кожна громада, навіть найменша і найвіддаленіша, мала стабільний доступ до життєво необхідних ліків. Але доступність — це не лише про ліки. Це і про лікаря поруч, який знає свою громаду, вчасно виявляє хвороби, підтримує людей у складних ситуаціях. Тому ми продовжуємо інвестувати в розвиток сімейної медицини. «Первинка» — це перша лінія захисту здоров’я українців, і вона має бути сильною скрізь: від центру столиці до найвіддаленішого села на прифронтовій території», — зазначив міністр під час наради.
У рамках робочого візиту на Миколаївщину В. Ляшко також відвідав Миколаївський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, якому вручив ключі від 3 нових реанімобілів класу С, переданих за сприяння благодійної ініціативи «Кримський Фронт».
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим