День здоров’я в Києві: кваліфікована медична допомога стає доступнішою

Стан здоров’я сучасної людини залежить не тільки від зовнішніх умов, але й від власного ставлення до нього, дотримання оптимального способу життя, прагнення вчасно звернутися до лікаря з консультативною та профілактичною метою. Проте менталітет, звички й традиції нашої нації призводять до того, що за медичною допомогою людина звертається в останній момент. Цю ситуацію вирішили змінити столичні фахівці охорони здоров’я.

За ініціативою Головного управління охорони здоров’я Київської міської державної адміністрації, за сприяння Сергія Вітковського, голови Дарницької районної в м. Києві державної адміністрації, 26 березня 2011 р. у Київській міській клінічній лікарні № 1 відбулася благодійна акція «День здоров’я». Цей захід викликав велику зацікавленість серед населення не лише Дарницького, але й інших районів столиці, і навіть інших областей України: близько 20% усіх проконсультованих становили саме гості столиці. І це не дивно — не кожного дня з’являється нагода отримати рекомендації висококваліфікованих фахівців різних спеціальностей та провести необхідні як лабораторні, так і інструментальні дослідження незалежно від місця проживання.

«День здоров’я організований прекрасно. Давно не зустрічав такої ввічливості та професійного ставлення медичного персоналу. Дякую».

«Щиро дякую за увагу й консультацію лікарів, доброзичливість і піклування про хворих молодшого медичного персоналу. Хочу побажати, щоб виділялися кошти для проведення таких акцій в усіх районах міста, хоча б двічі на рік».

«Дуже вдячна за хорошу, відмінну організацію, за чуйне фахове ставлення усім лікарям, медперсоналу цього медогляду. Дай, Боже, вам здоров’я. Хотілося б, щоб такі акції проводилися частіше».

Це лише маленька частина тих відгуків, що надійшли до лікарні від учасників благодійної акції «День здоров’я». Отже, пацієнти високо оцінили роботу медичного персоналу лікарні, яка вже 60 років стоїть на варті здоров’я киян.

Сьогодні Київська міська клінічна лікарня № 1 — це сукупність клінік, де впроваджено сучасні та високоефективні медичні технології. До складу входить 5 спеціалізованих клінічних відділень хірургічного профілю, 5 — акушерсько-гінекологічного, 7 — терапевтичного, 8 діагностичних відділень та 7 лабораторій, 3 відділення фізіотерапії та відновлювального лікування, а вже незабаром буде відкрито Центр електрозварювальної хірургії.

Більш детально про благодійну акцію розповів Ігор Іванович Чермак, головний лікар Київської міської клінічної лікарні № 1, заслужений лікар України, кандидат медичних наук, доцент, голова Громадської ради при Дарницькій районній в м. Києві державній адміністрації.

— Ми вирішили підтримати ініціативу Олександрівської лікарні, де така акція відбулася на тиждень раніше — 19 березня, та провести «День здоров’я» в нашій лікарні. Це надало можливість перевірити стан свого здоров’я та проконсультуватись з лікарями, насамперед, нашим ветеранам, пенсіонерам, людям похилого віку, адже ми повинні максимально наблизити висококваліфіковану медичну допомогу до соціально незахищених мешканців столиці.

Наша ініціатива отримала широкий резонанс у суспільстві. Вже з 7:00 до лікарні почали приходити пацієнти, щоб потрапити на прийом до докторів та кандидатів медичних наук, лікарів вищої категорії, професорів, завідувачів відділень, директорів центрів, що функціонують на базі лікарні. У зв’язку з цим ми перенесли початок прийому на годину раніше, а закінчили його о 21:00. Загалом до проведення благодійної акції «День здоров’я» було залучено практично весь ресурс нашої багатопрофільної лікарні — близько 130 лікарів різного профілю, які проконсультували та обстежили 5687 пацієнтів, у тому числі:

 • неврологи — 759 осіб;
 • терапевти — 708 осіб;
 • гінекологи — 707 осіб;
 • кардіологи — 683 особи;
 • хірурги — 653 особи;
 • офтальмологи — 524 особи;
 • травматологи — 429 осіб;
 • отоларингологи — 323 особи;
 • ендокринологи — 203 особи;
 • урологи — 181 особа;
 • нейрохірурги — 167 осіб;
 • судинні хірурги — 149 осіб;
 • імунологи — 112 осіб;
 • проктологи — 98 осіб.

Також проводили діагностичні обстеження, зокрема:

 • 577 лабораторних досліджень (у тому числі 367 досліджень крові та 210 — сечі);
 • 410 ультразвукових досліджень;
 • 319 електрокардіографій;
 • 224 рентгенографічних дослідження;
 • 36 ультразвукових допплерографій судин;
 • 30 магнітно-резонансних томографій;
 • 19 ехокардіографічних досліджень.

За результатами обстеження 2 пацієнтів було прооперовано в ургентному (терміновому) порядку, багатьом надано рекомендації щодо необхідності проведення планових операцій. Виявлено чимало хворих на цукровий діабет, гіпертонічну хворобу, пацієнтів із неврологічними порушеннями, які також потребують стаціонарної медичної допомоги.

Тому я вважаю, що наша лікарня повністю виконала поставлене перед нею завдання щодо налагодження зв’язку між пацієнтами та медичними фахівцями. Ми отримали багато позитивних відгуків від хворих, тому плануємо й надалі проводити подібні заходи за певними групами захворювань, наприклад, День цукрового діабету, День кардіолога, День імунолога. Сподіваюся, що наступна благодійна акція (напрямок якої ще в процесі обговорення) відбудеться вже через 1,5 міс.

На мою думку, ці заходи сприятимуть підвищенню рівня довіри населення до існуючої системи медичної допомоги. Проте без економічного розвитку країни, яке зумовить розвиток системи охорони здоров’я, неможливо задовольнити зростаючі потреби населення у медичних послугах.

Ганна Барміна,
фото Сергія Бека

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті