#326 | Еженедельник АПТЕКА

Учиться будут все

28 января — 1 февраля 2001 г. в г. Харькове состоялся III информационно-методический семинар руководителей Государственной инспекции по контролю качества лекарственных средств Украины (ГИКК).
Основная тема — обсуждение вопроса подготовки кадров для ГИКК, в том числе подготовки инспекторов GMP.

Земля i спирт …

До редакції надходять листи, у яких читачі дуже часто запитують про порядок оподатковування спирту етилового, а також чи повинні аптечні заклади сплачувати податок на землю. Актуальність цих питань зумовлена наявністю в чинному законодавстві протиріч, через які контролюючі органи по-різному трактують ту чи іншу норму закону і відповідно висувають певні податкові вимоги до суб’єктів господарювання.

Маленькая аптека в составе АПИЗАРТРОН® МАЗИ

В настоящее время лекарственные средства из натурального сырья не менее, а может быть, и более актуальны, чем раньше.
В Украине зарегистрирован препарат для наружного применения на основе пчелиного яда — АПИЗАРТРОН® мазь.

Черкаська обласна державна адміністраціярозпорядження

Про внесення змін і доповнень до розпорядження голови облдержадміністрації
від 16.04.98 № 137
Повертаючись до теми державного регулювання торгових націнок на лікарські засоби в різних регіонах України («Щотижневик АПТЕКА», № 3 (324) від 21.01.2002 р.), знайомимо читачів з ситуацією в Черкаській області.

Інформація про проведення торгів (тендерів) щодо закупівель товарів (робіт, послуг) за рахунок державних коштів

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПРОВЕДЕННЯ ТОРГІВ (ТЕНДЕРІВ) ЩОДО ЗАКУПІВЕЛЬ ТОВАРІВ (РОБІТ, ПОСЛУГ) ЗА РАХУНОК ДЕРЖАВНИХ КОШТІВ* Предмет закупівлі Замовник Термін подання Термін розкриття Номер оголошення у ВДЗ Лот 1 — ліки та витратні матеріали для спеціалізованих медичних закладів Головне управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Одеської облдержадміністрації 17.00 14.02.2002 р. […]

Державна інспекція з контролю якості лікарських засобівМіністерства охорони здоров’я України

Лист від 29.01.02 р. № 309/12-14
У зв’язку з випадками реалізації лікарських рослин та рослинної сировини, які не відповідають вимогам Державних гігієнічних нормативів «Допустимі рівні вмісту радіонуклідів 137Cs і 90Sr у продуктах харчування і питній воді» за вмістом 137Cs і 90Sr всі суб’єкти господарської діяльності та приватні особи, які здійснюють заготівлю, переробку, зберігання та реалізацію лікарської рослинної сировини, повинні забезпечити проходження радіологічного контролю у відповідних радіологічних лабораторіях і супроводжувати її радіологічними сертифікатами якості.

Припис від 2002 р. щодо ЛЗ – Оксолінова мазь 0,25%

Лист від 17.01.2002 р. № 190/12-07
До Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів МОЗ України надійшли численні повідомлення від територіальних інспекцій з контролю якості лікарських засобів про відхилення якості лікарського засобу Оксолінова мазь 0,25%, 10 г (серій 50100, 60100, 90200) виробництва ВАТ «Лубнифарм» за показником «Опис» — мазь з рожевим відтінком і вкрапленнями червоного кольору.

Міністерство юстиції УкраїниМіністерство охорони здоров’я України

Лист від 18.12.2001 № 33-7/1473
Міністерством юстиції було роз’яснено МОЗ України, що відповідно до пункту 5 Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств, інших органів виконавчої влади, органів господарського управління та контролю, що зачіпають права, свободи й законні інтереси громадян або мають міжвідомчий характер, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.92 № 731 (зі змінами та доповненнями від 15.06.94 № 420 та від 16.10.98 №1640), на державну реєстрацію не подаються акти нормативно-технічного характеру (державні стандарти, будівельні норми і правила, тарифно-кваліфікаційні довідники та інші).

Оценка эффективности ГРИППФЕРОНА, капель в нос в профилактике и лечении гриппа и других острых респираторных вирусных инфекций у детей

В 2000–2001 гг. в качестве средства профилактики гриппа и других ОРВИ был применен препарат человеческого рекомбинантного интерферона альфа 2b — ГРИППФЕРОН, КАПЛИ В НОС с активностью 10 000 ME в 1 мл.
Применение ГРИППФЕРОНА, КАПЕЛЬ В НОС при гриппе и других ОРВИ быстро устраняет такие симптомы, как ринит, кашель, боль и першение в горле, миалгию, лихорадку.