Содержание номера #411

Країна, сприятлива для дітей

6-8 жовтня 2003 року в м. Києві відбувся Всеукраїнський Форум неурядових громадських організацій, що працюють в інтересах дітей, «Країна, сприятлива для дітей». Ініціатором проведення Форуму виступила Міжнародна організація «Дитячий культурно-просвітницький центр» за підтримки Державного комітету України у справах сім’ї та молоді й Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

Деякі основні показники економічного та соціального розвитку України

Розвиток реального сектора. За січень–cерпень 2003 р. порівняно з відповідним періодом 2002 р. реальний ВВП зріс на 5,3% (торік — на 4,2%). За орієнтовною оцінкою, номінальний обсяг ВВП за 8 міс становив 151 123 млн грн. Приріст промислового виробництва за січень–вересень 2003 р. до відповідного періоду минулого року склав 15,2% (торік — 6,2%). У вересні порівняно з серпнем […]

Яким має бути полівітамінний засіб?

Як зберегти або зміцнити своє здоров’я? Це питання завжди актуальне. Загальновідомо, що вітаміни сприяють збереженню здоров’я. І не випадково цей термін, знайомий всім і водночас недостатньо оцінюваний, латинською мовою означає «життя».
Мета даної публікації — не тільки докладніше ознайомити читача з проблемою вітамінної профілактики, але й охарактеризувати пов’язані з нею відомі міфи, привернути увагу до найбільш важливих її аспектів, зокрема, до проблеми вибору препарату і необхідних до нього вимог.

Новини гомеопатії

Лікарський засіб БАРБАРИС КОМП ІОВ-МАЛЮК зареєстрований в Україні у травні 2003 р. компанією «Мітек». Виробник препарату — фармацевтична виробнича фірма «ТАЛІОН-А» (Москва). Виведення препарату на фармацевтичний ринок дає можливість включити його до схем лікування та профілактики надзвичайно поширеного серед дітей захворювання — аденоїдних вегетацій.

Госслужба провела встречи…

С ЧЛЕНАМИ ЕВРОПЕЙСКОЙ БИЗНЕС АССОЦИАЦИИ…
14 октября в помещении представительства Европейской комиссии в Украине состоялось заседание медицинского комитета Европейской Бизнес Ассоциации.
…И РУКОВОДИТЕЛЯМИ ОТЕЧЕСТВЕННЫХ ЗАВОДОВ
17 октября в Министерстве здравоохранения Украины глава Государственной службы М. Пасечник проводил рабочее совещание с руководителями отечественных фармацевтических предприятий.

Нова форма виставки чи черговий конгрес?

Міжнародний медико-фармацевтичний конгрес, який планується провести в Києві 16-19 лютого 2004 р., уже викликав неоднозначну реакцію з боку фахівців та учасників фармацевтичного ринку. З одного боку, існує пряма зацікавленість і бажання взяти участь у цьому заході, з іншого — недовіра: а чи не стане це ще однією черговою науковою конференцією або виставкою фармацевтичних компаній?

Митні справиДо уваги зарубіжних виробників та імпортерів

Звертаємо увагу зарубіжних виробників ЛЗ та постачальників на той факт, що в міжнародній товарно-транспортній накладній (CMR) при експорті з країни походження товарам уже присвоєні коди відповідно до міжнародної Гармонізованої системи опису та кодування товарів.

КЛІМОДІЄН компанії «Шерінг АГ»Нові можливості замісної гормональної терапії: курс на функціональне омолодження

10-11 жовтня у готельному комплексі «Ялта» (м. Ялта, АР Крим) відбулася науково-практична конференція «КЛІМОДІЄН — нові можливості замісної гормональної терапії», яка зібрала понад 250 учасників — науковців та практичних лікарів клінічних спеціальностей гінекологічного профілю. Фармацевтична компанія «Шерінг АГ» (Німеччина), яка є одним із світових лідерів у розробленні та виробництві лікарських засобів для замісної гормональної терапії, присвятила конференцію виведенню на український фармацевтичний ринок свого інноваційного комбінованого препарату для усунення менопаузальних розладів КЛІМОДІЄН (естрадіолу валерат + дієногест).

Об’єднати зусилля у боротьбі з ВІЛ-інфекцією

Проблема ВІЛ-інфекції, поширення якої в усьому світі вже давно набуло характеру пандемії, надзвичайно актуальна для країн Центральної та Східної Європи. На жаль, Україна займає одне з перших місць за темпами поширення цієї невиліковної хвороби. За статистичними даними, у період з 1987 р. по січень 2003 р. в Україні офіційно зареєстровано 52 356 ВІЛ-інфікованих та 4260 хворих на СНІД. За оцінкою ВОЗ, реальна кількість ВІЛ-інфікованих в Україні складає близько 400 тис., тобто майже 1% усього населення. Життя людей з ВІЛ-інфекцією в Україні надзвичайно складне, оскільки їм щодня доводиться стикатися з цілою низкою соціальних, психологічних та медичних проблем. Це й недостатня увага до проблем ВІЛ-інфікованих з боку держави та органів соціального захисту, всебічна ізоляція, вороже ставлення суспільства, проблеми з працевлаштуванням, отриманням медичної допомоги, зокрема, недоступність сучасних методів діагностики та лікування. Життєво важливою проблемою ВІЛ-інфікованих в Україні залишається відсутність доступу до
антиретровірусної терапії (АРТ). Уже зараз близько 10% ВІЛ-інфікованих громадян України за медичними показаннями потребують проведення АРТ, яка на сьогодні є єдиним засобом недопущення перетворення ВІЛ-інфекції на її кінцеву стадію — СНІД, і відповідно збереження життя ВІЛ-позитивних людей. Об’єднання зусиль суспільства для активного вирішення всіх цих проблем стало основною метою проведення 6-ї регіональної освітньої конференції з лікування ВІЛ/СНІДу в країнах Центральної та Східної Європи «Доступ до лікування та зниження шкоди», яка відбулася 3-5 жовтня 2003 р. в Пущі-Водиці під Києвом.