Зміст номера #435

Введение в исследование потребления лекарственных средств

Всемирная организация здравоохранения, 2003
Международная рабочая группа ВОЗ по методологии статистики лекарственных средств
Центр сотрудничества ВОЗ по методологии статистики лекарственных средств
Центр сотрудничества ВОЗ по исследованию потребления лекарственных средств и клинико-фармакологическим службам

Протокол № 22 ліцензійної комісії державної служби лікарських засобів і виробів медичного призначення від 24.03.2004 р.

ПЕРЕЛІК № 1, № 2 СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ, ЗА ЗАЯВАМИ ЯКИХ ПРИЙНЯТЕ РІШЕННЯ ПРО ВИДАЧУ ЛІЦЕНЗІЙ ТА ВИДАЧУ КОПІЙ ЛІЦЕНЗІЙ (ПРО ВІДМОВУ У ВИДАЧІ ЛІЦЕНЗІЙ ТА КОПІЙ ЛІЦЕНЗІЙ) НА ПРОВАДЖЕННЯ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ З ВИРОБНИЦТВА ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ, РОЗДРІБНОЇ ТА ОПТОВОЇ ТОРГІВЛІ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ (згідно з додатком 1 до протоколу Ліцензійної комісії Державної служби лікарських засобів і виробів медичного призначення від 24.03.2004 р. № 22, затвердженого Наказом Державної служби № 97 від 24.03.2004 р.)
ПЕРЕЛІК СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ, ЗА ЗАЯВАМИ ЯКИХ ПРИЙНЯТЕ РІШЕННЯ ПРО ПЕРЕОФОРМЛЕННЯ ЛІЦЕНЗІЙ НА ПРОВАДЖЕННЯ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ З ВИРОБНИЦТВА ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ, РОЗДРІБНОЇ ТА ОПТОВОЇ ТОРГІВЛІ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ (згідно з додатком 2 до протоколу Ліцензійної комісії Державної служби лікарських засобів і виробів медичного призначення від 24.03.2004 р. № 22, затвердженого Наказом Державної служби № 97 від 24.03.2004 р.)
ПЕРЕЛІК СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ, ЗА ЗАЯВАМИ ЯКИХ ВНЕСЕНІ ЗМІНИ ДО ЛІЦЕНЗІЙНОГО РЕЄСТРУ (згідно з додатком 3 до протоколу Ліцензійної комісії Державної служби лікарських засобів і виробів медичного призначення від 24.03.2004 р. № 22, затвердженого Наказом Державної служби № 97 від 24.03.2004 р.)

Перелікзакладів охорони здоров’я, що здійснюють оптову торгівлю СПИРТОМ ЕТИЛОВИМ на медичні цілі та включаються до реєстру

Постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 2004 р. № 270 внесено зміни у додаток 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2000 р. № 1908 “Про Реєстр закладів охорони здоров’я і підприємств зооветеринарного постачання, що здійснюють оптову торгівлю спиртом етиловим на медичні та ветеринарні цілі”.
Подаємо додаток 1 до постанови № 1908 в кодифікованому вигляді.

Інформація державної служби лікарських засобів і виробів медичного призначення щодо прийому заяв і документів для видачі ліцензій та видачі ліцензій

Державна служба лікарських засобів і виробів медичного призначення повідомляє, що з 19 квітня 2004 р. прийом заяв і документів для видачі ліцензій на виробництво лікарських засобів; виробництво, виготовлення, перевезення, відпуск, придбання, зберігання, ввезення, вивезення, знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та видача ліцензій здійснюватиметься у:
вівторок – з 9.00 до 16.00
середу – з 9.00 до 13.00
четвер – з 9.00 до 16.00
(перерва на обід з 13.00 до 14.00)
за адресою: 03115, Київ, просп. Перемоги, 120

Державне підприємство “Український науково-дослідний центр фармації” (м. Київ) Державна інспекція з контролю якості лікарських засобів в одеській областіТОВ “Фармацевтичний інформаційний центр” (м. Одеса)

29 квітня 2004 р. у м. Одеса відбудеться
інформаційно-консультативний семінар
для суб’єктів господарської діяльності на тему:
“Ліцензування виробництва лікарських засобів
(в умовах аптеки), роздрібної та оптової торгівлі лікарськими засобами”

Высокоэффективное лечение атопического дерматита у детей

Аллергические заболевания занимают первое место по распространенности среди всех видов неинфекционной патологии у детей. Доля атопического дерматита среди аллергических заболеваний составляет 50-75%.
АДВАНТАН® (метилпреднизолона ацепонат) – современный и хорошо переносимый ГКС для местного применения, особенно подходящий для лечения атопического дерматита у детей и взрослых.

Нові надбання вітчизняної ревматології

25-26 березня 2004 р. у Києві відбулося засідання Української ревматологічної школи, яка працює під егідою АМН України, МОЗ України та Асоціації ревматологів України. У цьому році робота школи була присвячена питанням стратифікації ризику, запобіганню ускладнень та лікуванню ревматичних хвороб з тяжким перебігом. У її рамках було представлено доопрацьовані рекомендації щодо номенклатури, класифікації, критеріїв діагностики та програм лікування ревматичних хвороб. Уніфікувати національні класифікаційні системи було запропоновано ІІІ Національним конгресом ревматологів України (2001), а відповідне узгодження відбулося на Об’єднаному пленумі ревматологів та ортопедів-травматологів України (2003).

ВАТ “Фармак”: виробництво вітчизняних протипухлинних препаратів – вимога часу

Онкологічні захворювання – надзвичайно актуальна проблема для системи охорони здоров’я України, адже нині вони є однією з основних причин смертності. За даними Міністерства охорони здоров’я України, у нашій державі злоякісні новоутворення щороку реєструють у близько 160 тис. осіб, і близько 100 тис. хворих онкологічного профілю помирають. Тому питанням удосконалення роботи онкологічної служби приділяється значна увага на найвищому державному рівні. 17 березня 2004 р. слухання щодо цієї проблеми відбулися у найвищому законодавчому органі – Верховній Раді України, а 2 квітня цього року у МОЗ України під головуванням міністра охорони здоров’я Андрія Підаєва була проведена нарада, присвячена питанням покращання забезпечення хворих з онкологічною патологією протипухлинними лікарськими засобами та проведення централізованих закупівель цих препаратів за державні кошти. Участь у цьому заході взяли фахівці МОЗ України, головні обласні онкологи та заступники керівників управлінь охорони здоров’я з лікувальної роботи обласних державних адміністрацій. Після наради її учасники відвідали один із провідних заводів-виробників фармацевтичної продукції в Україні – ВАТ “Фармак”, на якому нещодавно було розпочато виробництво протипухлинних лікарських засобів. Про діяльність підприємства, його історію та сучасні здобутки гостям розповіли генеральний директор, голова правління ВАТ “Фармак” Філя Жебровська, комерційний директор Михайло Ванат та медичний директор Віктор Маргітич.