Хто може займати посаду завідувача аптеки в сільській місцевості?

Хто може займати посаду завідувача аптеки в сільській місцевості?Як відомо, Ліцензійні умови провадження господарської діяльно­сті з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів) (далі — Ліцензійні умови) встановлюють вичерпний перелік обов’язкових вимог для ліцензіатів, які провадять господарську діяльність, у тому числі з роздрібної торгівлі лікарськими засобами.

Для ліцензіатів, які провадять господарську діяльність з роздрібної реалізації ліків у сільській місцевості, Ліцензійні умови встановлюють більш ліберальні вимоги (зокрема до місць розміщення аптек, мінімальної їх площі).

Згідно з абзацом 2 п. 184 для аптек, розташованих у селах, селищах та селищах міського типу, посади завідувача аптеки, заступника завідувача аптеки можуть займати особи, що мають документ про вищу освіту не нижче першого (бакалаврського) рівня за спеціальністю «Фармація».

Нагадаємо, що раніше, відповідно до старих Ліцензійних умов, затверджених наказом МОЗ України від 31.10.2011 р. № 723, посаду завідувача та заступника завідувача аптеки дозволялося обіймати особам, що мають дипломи навчальних закладів І–ІІ рівнів акредитації, або особам, які отримали рівень бакалавра в навчальних закладах ІІІ–IV рівнів акредитації.

Суб’єкти господарювання, які отримали ліцензію на провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів) до набрання чинності постановою КМУ № 929, зобов’язані були привести свою діяльність у відповідність з новими Ліцензійними умовами протягом 2 міс з дня набрання чинно­сті цією постановою.

Згідно з прикінцевими положеннями Закону України від 1 липня 2014 р. № 1556-VII «Про вищу освіту» після набрання ним чинності диплом про вищу освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста (початкова вища освіта) прирівнюється до диплома про вищу освіту за освітньо-професійним ступенем молодшого бакалавра.

Молодший бакалавр — це освітньо-професійний ступінь, що здобувається на початковому рівні (короткому циклі) вищої освіти. Бакалавр — освітній ступінь, що здобувається на першому рівні вищої освіти.

Отже, з метою приведення діяльно­сті у відповідність з новими Ліцензійними умовами, роботодавці вимушені були звільнити фармацевтів, тобто молодших спеціалістів за спеціальністю «Фармація», оскільки їхні дипломи прирівнюються до диплома про вищу освіту за освітньо-професійним ступенем молодшого бакалавра, що недостатньо для того, щоб навіть безпосередньо реалізовувати лікарські засоби, не говорячи вже про зайняття посади завідувача аптеки в сільській місцевості.

З метою уникнення кризової ситуації, за якої тисячі фармацевтів (молодших спеціалістів зі спеціальністю «Фармація») можуть залишитися без роботи, необхідно ініціювати внесення змін до Ліцензійних умов, передбачивши, що особи, які безпосередньо здійснюють виробництво (виготовлення) лікарських засобів в умовах аптеки, роздрібну торгівлю ліками, повинні мати документ про вищу освіту за освітньо-професійним ступенем молодшого бакалавра за спеціальністю «Фармація». За таких умов здійснювати виготовлення лікарських засобів в умовах аптеки, роздрібну торгівлю ліками та обіймати посади завідувачів та їх заступників зможуть особи, які мають дипломи про вищу освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста.

Нагадаємо, що Законом України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» встановлено до 31 грудня 2017 р. мораторій на проведення контролюючими органами (у тому числі Державною службою України з лікарських засобів та контролю за наркотиками) планових перевірок. Позапланові перевірки проводяться лише за письмовою заявою суб’єкта господарювання до відповідного органу державного нагляду (контролю) про здійснення перевірки за його бажанням; за рішенням суду; у разі настання аварії, смерті потерпілого внаслідок нещасного випадку, що було пов’язано з діяльністю суб’єкта господарювання.

Прес-служба «Щотижневика АПТЕКА»

Комментарии

Ольга 23.03.2017 5:43
1. НАКАЗ МОЗ УКРАЇНИ № 117 від 29.03.2002р. КВАЛІФІКАЦІЙНІ ВИМОГИ (Витяг) Фармацевт: неповна вища освіта (молодший спеціаліст) або базова вища освіта (бакалавр) за напрямом підготовки "Фармація",спеціальністю "Фармація". 2. Наказ МОЗ України № 385 від 28.10.2002р. 1.4. Перелік посад молодших спеціалістів з фармацевтичною освітою (фармацевтів) у закладах охорони здоров'я. Шановні спеціалісти, працюйте спокійно!!!!! З повагою, Ольга Гетало.

Добавить свой

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*


Последние новости и статьи