За минулий тиждень зареєстровано 2 летальні випадки внаслідок грипу — ЦГЗ

13 Березня 2019 3:29 Поділитися

Центр громадського здоров’я МОЗ України повідомляє, що протягом 10-го тижня 2019 р. на грип та ГРВІ захворіли 154 408 людей, 66,3% з яких — діти віком до 17 років.

Рівень захворюваності серед дорослих і дітей віком до 17 років знизився на 14,5 і 13% відповідно, порівняно з минулим тижнем. Загалом інтенсивний показник захворюваності склав 401,1 на 100 000 населення, що на 22,7% менше епідемічного порога по Україні. За даними звітного тижня епідемічні пороги не перевищено в жодному регіоні.

Однак зареєстровано 2 летальні випадки внаслідок грипу, що підтверджено методом полімеразної ланцюгової реакції (далі — ПЛР). Загалом з початку епідемічного сезону зареєстровано 47 летальних випадків від грипу, зокрема 7 дітей віком до 17 років. Жоден померлий не був вакцинований проти грипу.

За результатами лабораторного обстеження методом ПЛР 53 зразків матеріалів у 24,5% отримано позитивні результати на грип, у циркуляції абсолютно домінують віруси грипу типу A.

Упродовж звітного тижня проти грипу вакциновано 49 людей, а з початку епідемічного сезону — 161 507.

Раніше наше видання повідомляло, що відповідно до рекомендацій ВООЗ значну роль у зупиненні епідемії грипу відіграють нефармацевтичні заходи, які можуть здійснювати люди, зокрема залишатися вдома у разі хвороби, а також частіше мити руки. Як наголошує ВООЗ, основою для ефективного реагування на пандемію є сильна, забезпечена ресурсами система охорони здоров’я, яка включає належним чином підготовлених і оплачуваних медико-санітарних працівників; якісні послуги лабораторій для швидкого діагностування; доступ до медичної продукції, включаючи вакцини та ін.

За матеріалами phc.org.ua

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті