Лікарський засіб виробництва Acino в Україні вперше зареєстрований у Європейському Союзі

Антипсихотичний лікарський засіб нового покоління Арипразол® виробництва фармацевтичного заводу Acino в Україні — «Фарма Старт» успішно пройшов реєстрацію в Республіці Латвія.

Команда компанії працювала над цим майже три роки. Цьому передувало отримання заводом «Фарма Старт» GMP сертифіката Республіки Латвії наприкінці 2019 р., що підтвердило відповідність виробництва Acino в Україні принципам та правилам належної виробничої практики, стандартам та високим регуляторним вимогам ринку Європи.

«Стабільна робота фармацевтичного сектору та його розвиток — основа охорони здоров’я майбутніх поколінь та відбудови України. Розширення географії експорту Acino як другої компанії на вітчизняному фармацевтичному ринку1 сприятиме підтримці економіки України, особливо у воєнні часи. Адже обидва наші підприємства, що оперують на ринку, входять до реєстру великих платників податків2. При цьому учасники цього реєстру, за останніми показниками, формують 60% усiх надходжень до держбюджету. Acino не планує відхилятися від своєї стратегії розвитку та продовжує працювати на благо нашої держави», — зазначив Євген Заїка, генеральний директор Acino в Україні, регіональний директор Acino в країнах СНД.

Лікарський засіб Арипразол® (арипіпразол) виробляється на заводі «Фарма Старт» з 2017 р. та є генеричним препаратом, який належить до групи атипових нейролептиків, застосовується у дорослих пацієнтів для терапії шизофренії та біполярного афективного розладу (БАР). У США арипіпразол показаний для лікування психотичної симптоматики при розладах аутистичного спектру.

Арипразол® входить до всеукраїнської соціальної програми Acino в Україні «З турботою про співвітчизника», спрямованої на підтримку пацієнтів із хронічними захворюваннями серцево-судинної системи та хронічними психічними захворюваннями.

Від початку війни компанія Acino в Україні направила у якості гуманітарної допомоги у гарячі точки країни більше 1000 упаковок лікарського засобу Арипразол® загальною вартістю 365 тис. грн.

У світі молекула арипіпразолу залишається однією із найчастіше призначуваних серед антипсихотичних лікарських засобів3 завдяки доведеній ефективності та сприятливому профілю безпеки (Хаустова Е.А., 2020). Acino експортує Арипразол® до Молдови, Азербайджану, Узбекистану, Грузії та Вірменії. У 2021 р. вперше було здійснено відвантаження препарату Арипразол® до Кувейту в межах тендерних закупівель Міністерства охорони здоров’я Кувейту.

Пресслужба «Щотижневика АПТЕКА»,
за матеріалами, наданими компанією Acino

1За даними аналітичної системи дослідження фармацевтичного ринку компанії Proxima Research за підсумками березня 2022 р. За обсягами продажу лікарських засобів у грошовому вираженні.
2opendatabot.ua/open/large-tax-payers?page=4, https://opendatabot.ua/open/large-tax-payers?page=8.
3За даними аналітичної компанії  IMS Health за підсумками Q3 MAT 2012 р.
Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті