EBA просить Уряд подовжити на місяць чинні бронювання працівників від мобілізації

Європейська Бізнес Асоціація (ЕВА) звертає увагу, що 27 січня 2023 р. Урядом прийнято постанову № 76 щодо бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час, якою затверджено Порядок бронювання військовозобов’язаних (далі — Порядок).

При цьому документом визначено, що відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, які були надані військовозобов’язаним рішеннями Міністерства економіки України до набрання чинності постановою № 76, є чинними протягом строку, на який вони надані.

Однак наразі у бізнесу склалася ситуація, при якій термін відстрочки від призову працівників, які були заброньовані бізнесом в першу чергу (в період березня 2022 р.), враховуючи всі періоди автоматичного продовження дії відстрочок, спливає у лютому 2023 р. Зокрема, це стосується представників ритейлу, фармацевтичної та медичної галузей, усіх напрямків сільського господарства та інших критично важливих підприємств, що бронювали своїх працівників.

Водночас, за інформацією від бізнесу, є непоодинокі випадки, коли таким працівникам територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) видано повістки із вимогою щодо прибуття до ТЦК та СП наступного дня після закінчення терміну відстрочки. Наприклад, повістка видана на 16 лютого 2023 р., а строк дії відстрочки спливає 15 лютого 2023 р.

Наразі за новим Порядком є невизначеність щодо документального підтвердження відповідності підприємств окремим критеріям критичності для своїх напрямків господарської діяльності. Адже, наприклад, за останньою інформацією, місцева влада та міністерства мають визначити критерії критичності для своїх напрямків, регіонів. Більше того, за деякими критеріями для підприємств є неоднозначною можливість надати інформацію (наприклад щодо подання податкової звітності за останній квартал, оскільки строк подання звітності ще не настав). Тож, за попередніми оцінками бізнесу, процедура бронювання працівників за новим Порядком триватиме близько одного місяця.

Тому є висока ймовірність того, що бізнес не встигне завершити всю процедуру бронювання за вказаною вище категорією працівників до закінчення дії щодо них відстрочки від призову на військову службу, що, в свою чергу, ставить під загрозу стале функціонування як окремих підприємств, так і економіки у цілому.

Тож Європейська Бізнес Асоціація звертається до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля із проханням сприяти подовженню чинних бронювань ще на місяць. Це допоможе підприємствам здійснити та завершити процедуру бронювання працівників згідно з новим Порядком та продовжити повноцінно працювати.

За матеріалами eba.com.ua

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті