Держлікслужба нагадує: відпуск ліків, що містять підконтрольні речовини, без рецепта суворо заборонений

Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Кіровоградській обл. (далі — Держлікслужба) закликає фармацевтичну спільноту не допускати відпуску без рецепта лікарських засобів, що містять кодеїн та інші наркотичні засоби, психотропні речовини, їх аналоги або прекурсори (далі — підконтрольні речовини) наркозалежним особам для їх немедичного використання.

Разом з тим відомство нагадує, що відповідно до ст. 42-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення, відпуск рецептурних ліків з аптек без рецепта тягне за собою накладення штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (нмдг). Повторне протягом року вчинення вказаного порушення особою, за яке її вже було піддано адміністративному стягненню, — передбачає накладення штрафу від 100 до 200 нмдг.

Відпуск ліків дистанційним способом, тобто за допомогою електронної роздрібної торгівлі ліками, особі, яка не досягла 14-річного віку (малолітній особі), а також доставка ліків кінцевому споживачу — особі, яка не досягла вказаного віку, — тягнуть за собою накладення штрафу від 200 до 300 нмдг. У разі повторного вчинення правопорушення — накладення штрафу від 300 до 400 нмдг.

Окрім того, правоохоронні органи класифікують як порушення встановлених правил обігу підконтрольних речовин та відкривають кримінальні справи згідно зі ст. 320 Кримінального кодексу України. Санкція ч. 1 цієї статті передбачає накладення штрафу до 70 нмдг або арешт на строк до 6 міс, або обмеження волі на строк до 4 років, або позбавлення волі на строк до 3 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Санкція ч. 2 ст. 320 Кримінального кодексу України передбачає встановлення більш суворого покарання за вчинені злочини, адже вони кваліфікуються як повторні, а саме накладення штрафу від 70 до 120 нмдг або арешт на строк від 3 до 6 міс, або позбавлення волі на строк від 3 до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Нагадаємо: деякий час тому науковці Полтавського юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого розглядали проблематику правового регулювання обігу лікарських засобів, що містять кодеїн.

Пресслужба «Щотижневика АПТЕКА»

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті