Як створити в Україні ефективну систему боротьби з підробкою ліків та медичних виробів?

14 Вересня 2023 2:55 Поділитися

Американською торговельною палатою в Україні (The American Chamber of Commerce in Ukraine) організовано захід з обговорення питань, пов’язаних із боротьбою з фальсифікованою та контрафактною продукцією у сфері охорони здоров’я. За інформацією Михайла Радуцького, голови Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування (далі — Комітет), у заході взяли участь народні депутати, представники МОЗ, Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками, Офісу генпрокурора, Служби безпеки України, Національної поліції та пацієнтських організацій.

«Ще у 2011 р. Україна підписала конвенцію «Медікрайм» — міжнародний договір про встановлення кримінальної відповідальності за підроблення медичної продукції та ліків. Але досі положення документа повною мірою не імплементовано в національне законодавство. Термін «фальсифікований лікарський засіб» дозволяє притягати до відповідальності за виготовлення, контрабанду та реалізацію фальсифікованих медичних виробів. Однак це стосується тільки ліків, які внесено до Державного реєстру лікарських засобів України. Відповідно препарати, що не внесені до нього, неможливо визнати фальсифікованими та притягнути до відповідальності винних осіб», — прокоментував М. Радуцький.

За словами Марини Слободніченко, заступника міністра охорони здоров’я з питань євроінтеграції, одна з 3 основних вимог від європейських партнерів — це посилення боротьби із фальсифікатом у медичній галузі.

На законодавчому та виконавчому рівні зроблено декілька важливих кроків у цьому напрямку.

Новий Закон України «Про лікарські засоби» передбачає запровадження національної системи верифікації препаратів, у тому числі 2D-кодування упаковок лікарських засобів. Ця система дозволить відстежувати рух кожної упаковки лікарських засобів — від її виробництва чи ввезення до кінцевого споживача. Наразі розроблена дорожня карта впровадження системи верифікації, за якою ми рухаємося.

Ще одне важливе питання — боротьба з підробкою медичних виробів. «У Комітеті наявна робоча група, яка доопрацьовує урядовий законопроєкт «Про медичні вироби». В оновленій версії документа, зокрема, імплементовано положення конвенції «Медікрайм», — повідомив М. Радуцький.

Пресслужба «Щотижневика АПТЕКА»,
фото t.me/radutsky

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті