Канабіс виключено з переліку особливо небезпечних речовин — рішення Уряду

27 Травня 2024 10:31 Поділитися

Кабінет Міністрів України 24 травня ухвалив постанову, яка вносить зміни до Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів (далі — перелік), затвердженого постановою КМУ від 06.05.2000 р. № 770. Наразі документ не оприлюднено.

Так, виключено канабіс, смолу канабісу, екстракти й настойки канабісу з переліку особливо небезпечних речовин, обіг яких заборонено (список 1 таблиці 1 Переліку), а також тетрагідроканабінол — з переліку особливо небезпечних психотропних речовин, обіг яких заборонено (список 2 таблиці 1 Переліку).

Водночас їх включено до таблиці 2 у відповідні списки наркотичних засобів, у тому числі рослин і психотропних речовин, обіг яких обмежено.

Це дозволяє культивування рослин роду коноплі для промислових цілей, за винятком виробництва та/або виготовлення наркотичних засобів і психотропних речовин. Однак таке виробництво дозволятиметься за умови використання насіння, зібраного із сортів рослин, у висушеній соломі яких гранично допустимий вміст концентрації тетрагідроканабінолу не перевищує 0,2%. З 16 лютого 2027 р. гранично допустимий вміст концентрації тетрагідроканабінолу у висушеній соломі конопель для промислових цілей не має перевищувати 0,3%.

Окрім цього, змінами Таблицю 1 Переліку доповнено списком 4, який дозволяє культивування рослин роду коноплі, зокрема, для медичних цілей. Умовою такого культивування є використання кондиційного і сертифікованого насіння не нижче другої генерації, вміст концентрації тетрагідроканабінолу у висушеній соломі яких дорівнює або перевищує 0,3%, та такі рослини використовуються для виробництва (виготовлення) лікарських засобів.

Ухвалені зміни набудуть чинності 16 серпня 2024 р. одночасно із введенням в дію Закону України від 21.12.2023 р. № 3528 «Про внесення змін до деяких законів України щодо державного регулювання обігу рослин роду коноплі (Cannabis) для використання у навчальних цілях, освітній, науковій та науково-технічній діяльності, виробництва наркотичних засобів, психотропних речовин та лікарських засобів з метою розширення доступу пацієнтів до необхідного лікування».

У МОЗ України нагадують, що канабіс має у складі сотні унікальних канабіноїдів та речовин. З усіх відомих речовин, що є в рослині канабіс, тільки тетрагідроканабінол та його ізомери виявляють психоактивний ефект. Інші канабіноїди не впливають на психічний стан, але можуть чинити суттєвий позитивний вплив на перебіг деяких захворювань. Вживання непсихоактивних канабіноїдів не призводить до звикання та використовується у медицині.

Із введенням в дію закону № 3528 держава суворо контролюватиме обіг ліків на основі канабісу, а використання його у рекреаційних цілях, як і раніше, залишиться під забороною. Усі види діяльності, пов’язані з медичним канабісом, — ліцензуватимуться. На всіх етапах обігу конопель для медичних цілей та продуктів їх перероблення забезпечуватиметься така простежуваність:

  • кожна рослина конопель для медичних цілей;
  • кожна партія продуктів їх перероблення;
  • кожна одиниця фасованої продукції, у тому числі рослинної субстанції канабісу;
  • лікарські засоби, виготовлені з них, будуть марковані унікальним електронним ідентифікатором.

Суб’єкти господарювання вноситимуть інформацію про такий обіг до електронної інформаційної системи обліку впродовж 5 днів.

Як і будь-які ліки, ліки на основі канабісу пацієнт зможе отримати відповідно до медичних показань, виключно за призначенням лікаря і за електронним рецептом.

За матеріалами moz.gov.ua

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті