Прогнозується значне зростання обсягів ринку біосимілярів найближчими роками

17 Червня 2024 4:19 Поділитися

Поява біологічних препаратів свого часу зробила справжню революцію в лікуванні хвороб, які важко піддаються лікуванню. Оскільки все більше біопрепаратів стикаються із закінченням терміну дії патентного захисту, з’являється все більше біосимілярів, пропонуючи доступніші за ціною альтернативи критично важливих методів лікування, що, за даними аналітичної компанії GlobalData, суттєво впливає на відповідні ринки. Наприклад, прогнозується сповільнення темпів зростання ринку препаратів для лікування хвороби Крона через закінчення патентного захисту певних біологічних препаратів та напливу біосимілярів.

Очікується, що частка біосимілярів у загальній структурі продажу біопрепаратів на 8 основних ринках* зросте з 5,7% у 2022 р. до 18,3% у 2032 р. В абсолютному вираженні обсяги продажу біосимілярів збільшаться з 0,5 до 2,8 млрд дол. США.

«Прослідковується суттєва відмінність між системами охорони здоров’я, які переважно фінансуються з державного бюджету (наприклад Канада, Франція, Німеччина, Японія), і країнами, де переважає приватний сектор (наприклад США). У перших завдяки діючим нормативно-правовим актам та договірним цінам, рівень цін на біологічні препарати значно нижчий», — коментує Аделеке Бадеджо (Adeleke Badejo), аналітик GlobalData. Відтак очікується, що вплив зростаючої конкуренції з боку біосимілярів буде відчутнішим у країнах, де переважає приватний сектор, зокрема США.

Слід зазначити, що останніми роками у Сполучених Штатах Америки зростає підтримка з боку суспільства та політичного кола стосовно ухвалення додаткових нормативно-правових актів, спрямованих на вирішення питання високої вартості деяких препаратів. Це призвело, зокрема, до ухвалення закону про зниження інфляції (Inflation Reduction Act), деякі положення якого передбачають заходи, спрямовані на зниження цін на дороговартісні лікарські засоби та сприяння застосуванню біосимілярів. Очікується, що це сприятиме зростанню ринку біосимілярів у США.

За матеріалами www.globaldata.com

*США, Канада, Франція, Німеччина, Іспанія, Італія, Великобританія та Японія.

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті