Деятельность медпредставителей в России будет ограничена с января 2012 г.

19 Грудня 2011 4:30 Поділитися

Деятельность медпредставителей в России будет ограничена с января 2012 г.23 ноября 2011 г. вступил в силу Федеральный закон Российской Федерации от 21.11.2011 г. № 323-ФЗ «Об основах охраны здоровья граждан в Российской Федерации», принятый Государственной Думой 1 ноября 2011 г.

Этим документом регулируются отношения, возникающие в сфере здравоохранения, в том числе права и обязанности медицинских и фармацевтических работников. Так, ст. 74 данного закона определяет ограничения, которые накладываются на медицинских и фармацевтических работников, руководителей медицинских организаций при осуществлении ими профессиональной деятельности.

Так, они не вправе принимать от фармацевтических компаний денежные средства (за исключением вознаграждений по договорам при проведении клинических исследований лекарственных средств, клинических испытаний изделий медицинского назначения, в связи с осуществлением медицинским работником педагогической и (или) научной деятельности), в том числе на оплату развлечений, отдыха, проезда к месту отдыха, а также принимать участие в развлекательных мероприятиях, проводимых за счет средств компаний, представителей компаний.

В этой же статье сказано, что работникам сферы здравоохранения запрещено осуществлять прием медицинских представителей за исключением случаев, связанных с проведением клинических исследований препаратов, клинических испытаний изделий медицинского назначения, участием в порядке, установленном администрацией медицинской организации, в собраниях медицинских работников и иных мероприятиях, связанных с повышением их профессионального уровня или предоставлением информации. Также не разрешается выписывать лекарства на бланках, содержащих информацию рекламного характера, и на рецептурных бланках, на которых заранее напечатано наименование лекарственного средства.

Ограничительные положения этого документа существенно повлияют на информационное обеспечение врачей, что, несомненно, отразится и на качестве предоставляемой медицинской помощи.

Отметим, что ст. 74 закона вступает в силу с 1 января 2012 г. За нарушения упомянутых требований законодательством Российской Федерации предусмотрена ответственность как для медицинских и фармацевтических работников, руководителей медицинских организаций, аптечных организаций, так и для представителей компаний.

Пресс-служба «Еженедельника АПТЕКА»

Коментарі

Ваня 19.12.2011 8:36
Какая досада. Врачи, вместо того, что-бы слушать "басни-песни" медрэпов, начнут лечить пациентов, причем, вспомнят о более доступных лекарствах отечественного производства.
Віталій 20.12.2011 4:44
Потрібно і в Україні ввести подібні зміни до законів, щоб лікарі в робочий час лікували , а не слухали представників. А на семінарах нехай розповідають. Для всіх. А не кожному обіцяти в залежності від посади та від використаних упаковок. І нехай лікарі на атестації згадають препарати відчизняного виробника, а то таке враження немов працюють за кордоном - жодного українського препарату.
Григорій 21.12.2011 9:42
Як і інші рішення "з плеча" нічого хорошого не принесуть. Коментарі више, що при забороні візитів медичних представників почнуть краще лікувати, чи виписувати вітчизняні препарати - все це утопія. Проблема української медицини не в нехватці часу для пацієнтів, а в мотивації лікарів до роботи. Я сам лікар (працюю в районній лікарні) і знаю про що говорю. Вас вже давно не платять за нічні чергування. Зарплата майже 1500 грн. Немає як в очі глянути дітям. Про яку мотивацію йде мова. І не потрібно зразу думати про вдячності пацієнтів. Вони є, але люди за результат дають самі, але ми не для цього вчились, щоб нам давали. Працедавець має платити. Це ліричний відступ. Діяльність медичних представників потрібна. Вони приносять нову інформацію, забезпечують канцеляркою, та навіть клейонки на кушетки, які лікарня вже років 5 не дає, бо немає коштів. От хай би шановні панове, які написали коментарі вище, прийшли на прийом, і їх обстежували на дореволюційній кушетці без клейонки. Звичайно, що фармацевтичні компанії працюють за прибуток і не потрібно кожен раз робити здивоване обличчя, "ах як вони можуть, наживатись на чужих хворобах і т.д.". аявність аптек нас чомусь не лякає - теж комерційна структура (державних жеж немає), діяльність стоматологів, діяльність адвокатів (особливо по кримінальних справах). Тепер про захист вітчизняного виробника. Більшості наших співвітчизників не відомо поняття оригінальний препарат і генерик. Не відомо скільки коштів вкладено в діючий кардіологічний препарат. Все це забувається. Хочуть дешеві ліки. Вітчизняний зовсім не означає, що дешевший, і вже зовсім не означає, що кращий за оригінальний. І медичні предствники тут ні до чого. Розраховують на те, що лікарі просто не будуть знати про іноземні ліки - теж фантастика. Тому такі рішення, це просто популізм, бажання влади вкотре відвернути увагу від справжніх проблем в галузі.
Любов 22.12.2011 3:35
Вважаю дуже доцільним рішення Росії. Я працівник аптечного закладу. І боляче чути нарікання хворого дідуся чи бабусі, які клянуть аптеки за височезні для їхніх можливосте ціни на ліки, які їм виписав лікар.Це, як правило, імпортні ліки із самого дорогого сегменту. Не завжди досягають мети рекомендації провізора першого столу по заміні виписаних ліків на їхні набагато дешевші аналоги. А медичні працівники можуть інформувати лікарів про овинки на 5-ти-хвилинках. Чи такі заходи у лікувальних закладах вже не проводяться?

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті