МВС звертатиметься до МОЗ з клопотанням про розширення переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів

Як повідомляє відділ зв’язків із громадськістю Головного управління (ГУ) МВС України у Луганській області, найближчим часом керівництво департаменту боротьби з незаконним обігом наркотиків (БНОН) МВС України офіційно звернеться до МОЗ України з клопотанням про внесення препарату «Баклофен» до переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, затвердженого постановою КМУ від 6 травня 2000 р. № 770. Про це заявив Костянтин Константінов, заступник начальника УБНОН ГУМВС України у Луганській області, полковник міліції.

Ініціатива щодо обмеження обігу згаданого препарату пов’язана із випадком передозування. Зокрема, 14 річна дівчина потрапила у реанімацію, прийнявши напередодні 10 пігулок цього лікарського засобу.

Коментуючи цю подію К. Константінов зазначив, що повідомлення про даний факт разом з анотацією до препарату «Баклофен» в терміновому порядку направлено до МВС України. У повідомленні також міститься обґрунтування, що дія цього препарату на організм людини аналогічна дії амфетамину.

За словами К. Константінова рецептурні бланки форми № 1 (ф-1), за якими відпускається «Баклофен», не реєструються і не зберігаються. «Будь-яка людина має можливість прийти в аптеку і купити цей препарат. За нашими даними, в окремих приватних аптеках його відпускають і без рецепту» – зазначив заступник начальника УБНОН.

Він повідомив, що відповідні листи направлено до координаційної ради з профілактики поширення наркотиків і наркозлочинності при Луганській обласній державній адміністрації, обласного комітету у справах молоді, сім’ї та спорту, а також губернатору Луганській області.

«Словом, міліція б’є у всі дзвони і стукає у всі двері» — наголосив К. Константінов.

За матеріалами www.lugmia.gov.ua

Комментарии

Сергей 20.06.2012 3:35
Чому Баклофен не внести до списку отруйних або сильнодіючих лікарських засобів, а одразу до наркотичних, де логіка департаменту боротьби з незаконним обігом наркотиків (БНОН) МВС України ? А логіка в застосуванні показника, прогнивша совковска методика – не потрібна профілактика, а потрібний злочин – тоді є показник. За попередньої каденції міністра МОЗ Р.В. Богатирьова змогла відстояти охорону здоровя від свавілля і переслідувань МВС, чи зможе відстояти медицину сьогодні ?
Алексей 20.06.2012 4:30
А ментам только дай повод- они и за аспирин готовы хватать и деньги вымагать! Они же не с наркомафией бороться будут, а карманы набивать себе и вышестоящим мусоро-боссам.
Андрій 20.06.2012 5:12
Повнісю підтримую нижче наведений коментар. По логіці, якщо буде летальне отруєння метапрололом 14 літньої дівчини, в Луганській області, його треба теж внести в список психотропних речовин? Якщо є проблема зі зловживанням препаратом треба розглянути про внесення його в список сильнодіючих та отруйних засобів. Внесення в список психотропних речовин не є доцільним, оскільки баклофен не є таким, і перекриє доступ хворих до цього недорогого і ефективного препарату. Знову йде перемога над хворим, до якого всім байдуже, окрім лікарів.

Добавить свой

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Другие статьи раздела


Последние новости и статьи