Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба) повідомляє, що за дорученням Кабінету Міністрів України продовжується здійснення моніторингу застосування державних регульованих цін на лікарські засоби, які беруть участь в урядовій програмі «Доступні ліки».
За період січень–серпень 2019 р. територіальні підрозділи Держпродспоживслужби провели 10,4 тис. заходів з моніторингу та проаналізували ціни на більше 2 млн лікарських засобів щодо дотримання вимог законодавства у сфері ціноутворення.
Контроль за правильністю застосування суб’єктами господарювання граничних оптово-відпускних цін, а також граничних оптових та роздрібних надбавок до цін на лікарські засоби, вартість яких підлягає відшкодуванню за рахунок бюджету, здійснюється шляхом аналізу інформації, отриманої від аптечних закладів.
Держпродспоживслужба також зазначає, що внаслідок проведення моніторингу значно зменшилася кількість випадків виявлення помилок та порушень у сфері ціноутворення на лікарські засоби, які беруть участь у програмі «Доступні ліки».
Цьому сприяли і фактор переходу програми реімбурсації під адміністрування Національної служби здоров’я України, і те, що усі процеси, пов’язані з відпуском препаратів за електронними рецептами, відбуваються в електронній системі охорони здоров’я.
Проте, незважаючи на проведення моніторингу, у серпні лише в Київській обл. було зафіксовано факт реалізації суб’єктом господарювання лікарського засобу Еналаприл-Тева, 10 мг, таблетки, № 30, ціна на який була сформована із завищеним граничним рівнем торговельних (роздрібних) надбавок у розмірі 25%, а також із застосуванням завищеної фіксованої роздрібної ціни.
Відповідно до результатів цієї роботи Головне управління Держпродспоживслужби у Київській області рекомендувало суб’єктам господарювання привести у відповідність згідно з чинним законодавством граничні рівні торговельних надбавок та перевищення фіксованих роздрібних цін.
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим