Як лікарю створити медичний висновок про тимчасову непрацездатність: інформує МОЗ

01 Листопада 2021 11:49 Поділитися

Міністерство охорони здоров’я нагадує, що медичний висновок про тимчасову непрацездатність може сформувати лікуючий лікар. Водночас можливість створення медичного висновку про тимчасову непрацездатність у фельдшерів чи медичних сестер відсутня.

Марія Карчевич, заступник міністра з питань цифрового розвитку, пояснюючи окремі положення реформи е-лікарняних, зауважила, що саме медичний висновок про тимчасову непрацездатність є одним з найважливіших документів, який потрібен для оформлення електронного лікарняного, щоправда, лише цим він не обмежується, оскільки медичний висновок використовується не лише для отримання страхових виплат.

«Медичний висновок про тимчасову непрацездатність — це електронний документ в електронній медичній картці пацієнта, який засвідчує те, що людина є непрацездатною з медичної точки зору. Цей документ, крім як для формування е-лікарняного, може використовуватися в суді як підтвердження факту отримання тілесних ушкоджень чи за місцем навчання, коли потрібно підтвердити факт тимчасової відсутності на заняттях», — підкреслила заступник міністра.

М. Карчевич поінформувала, як створити медичний висновок про тимчасову непрацездатність у стаціонарі чи сформувати медичний висновок для пацієнта, який потрапив до лікарні без свідомості.

За її словами, в першому випадку — якщо пацієнт потрапив на стаціонарне лікування, лікуючий лікар під час госпіталізації має зафіксувати стан людини і на підставі цього сформувати медичний висновок. Під час виписування пацієнта на підставі медичного запису про виписку лікуючий лікар може також створити медичний висновок про тимчасову непрацездатність з метою уточнення строку завершення періоду непрацездатності або ж для продовження випадку тимчасової непрацездатності для амбулаторного доліковування (на строк не більше 3 днів після виписки).

У іншому разі — якщо пацієнт потрапив до лікарні без свідомості і його неможливо ідентифікувати, лікар реєструє його (у Реєстрі пацієнтів в електронній системі охорони здоров’я) як неідентифіковану особу. Для такого хворого формується медичний висновок про тимчасову непрацездатність на підставі медичних записів про неідентифікованого пацієнта. Після того як людина прийде до тями, лікар його ідентифікує, поєднує запис із попереднім (неідентифікованої особи) та формує новий медичний висновок на підставі цього медичного запису.

З механізмом формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність можна ознайомитися в наказі МОЗ від 01.06.2021 р. № 1066 (зі змінами) «Деякі питання формування медичних висновків та проведення їхньої перевірки».

За матеріалами moz.gov.ua
Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті