Негайно припинити атаки на заклади охорони здоров’я в Україні — спільна заява ЮНІСЕФ, ЮНФПА та ВООЗ

20 Березня 2022 3:35 Поділитися

13 березня 2022 р. Заява

Женева – Нью-Йорк

Сьогодні ми закликаємо до негайного припинення всіх атак на заклади охорони здоров’я в Україні. Ці жахливі атаки вбивають і завдають серйозних травм пацієнтам і медичним працівникам, руйнують життєво важливу інфраструктуру охорони здоров’я і змушують тисячі людей відмовитися від медичних послуг, незважаючи на катастрофічні потреби.

Напад на найбільш уразливих – немовлят, дітей, вагітних, тих, хто вже страждає від хвороб, а також медичних працівників, які ризикують власним життям, щоб рятувати життя, – є актом безглуздої жорстокості.

В Україні з початку війни зафіксовано 31 напад на охорону здоров’я, що задокументовано у Системі моніторингу за нападами на охорону здоров’я ВООЗ. Згідно з цими повідомленнями у 24 інцидентах були пошкоджені або зруйновані заклади охорони здоров’я, у 5 випадках були пошкоджені або зруйновані автомобілі швидкої допомоги. Ці атаки призвели до щонайменше 12 випадків смерті і 34 поранень, а також вплинули на доступ до основних медичних послуг. ВООЗ перевіряє подальші повідомлення, оскільки інформація про напади продовжує надходити.

Напади на заклади охорони здоров’я та медичних працівників безпосередньо впливають на здатність людей мати доступ до основних медичних послуг – особливо жінок, дітей та інших уразливих груп. Ми вже бачили, що потреби вагітних, молодих матерів, дітей та осіб похилого віку в охороні здоров’я зростають, а доступ до послуг суттєво обмежений через насильство.

Наприклад, з початку війни в Україні відбулося понад 4300 пологів, а в найближчі 3 міс очікується народження 80 тис. українців. Кисень і медикаменти, в тому числі для лікування ускладнень вагітності, стрімко закінчуються.

Система охорони здоров’я в Україні явно перебуває під значним напруженням, і її крах був би катастрофою. Необхідно докласти всіх зусиль, щоб цього не сталося.

Міжнародне гуманітарне право та права людини мають дотримуватися, а захист цивільного населення має бути нашим головним пріоритетом.

Гуманітарні партнери та медичні працівники повинні мати можливість безпечно підтримувати та посилювати надання основних медичних послуг, включаючи імунізацію проти COVID-19 та поліомієліту, а також постачання рятівних ліків для цивільного населення по всій Україні, у тому числі для біженців, які перетинають сусідні країни. Медичні послуги повинні бути систематично доступними на пунктах перетину кордону, включаючи швидку допомогу та перенаправлення дітей та вагітних.

Вкрай важливо, щоб гуманітарні організації мали безпечний і безперешкодний доступ до УСІХ нужденних цивільних осіб, де б вони не були. Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), Фонд ООН у галузі народонаселення (ЮНФПА) та ВООЗ співпрацюють із партнерами над розширенням життєво важливих послуг та над задоволенням невідкладних потреб у сфері охорони здоров’я. Ми повинні мати можливість безпечно доставляти невідкладні медичні засоби, в тому числі необхідні для акушерської та неонатальної допомоги, до медичних центрів і підземних притулків.

Заклади охорони здоров’я та послуги мають бути захищені від усіх актів насильства, ніщо не має заважати працювати. На тлі триваючої пандемії COVID-19, яка вже спричинила величезне навантаження на системи охорони здоров’я та медичних працівників, такі атаки можуть бути ще більш руйнівними для цивільного населення. Заради медичних працівників та всіх людей в Україні, які потребують доступу до рятувальних послуг, які вони надають, слід припинити атаки на всю медичну та іншу цивільну інфраструктуру.

«Нарешті ми закликаємо до негайного припинення вогню, що передбачає безперешкодний доступ до людей, які потребують допомоги, отримати доступ до гуманітарної допомоги. Мирне вирішення проблеми припинення війни в Україні можливе».

Підписали:

Виконавчий директор UNICEF Кетрін Рассел

Виконавчий директор United Nations Population Fund (UNFPA),
др. Наталія Канем

Генеральний директор ВООЗ др. Тедрос Адханом Гебреєсус

Фото t.me/V_Zelenskiy_official

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті