«Доступні ліки»: яку інформацію має містити рецепт?

Для українців, які потребують медикаментозного лікування, навіть в умовах воєнного стану працює програма «Доступні ліки». Завдяки цьому пацієнти можуть отримувати певні ліки безоплатно або з невеликою доплатою. Про це йдеться на сайті Міністерства охорони здоров’я України.

Міністерство нагадує, що до програми включено лікарські засоби проти серцево-судинних хвороб, цукрового діабету І (інсулінозалежний) та ІІ типу, бронхіальної астми, розладів психіки та поведінки, епілепсії, нецукрового діабету, а також препарати для профілактики інфарктів та інсультів.

Для забезпечення доступу пацієнтів до життєво важливих ліків лікарі можуть виписувати як електронні, так і паперові рецепти. У випадку, коли лікар має доступ до електрон­ної системи охорони здоров’я, він створює електронний рецепт. Після створення рецепта на мобільний телефон пацієнта приходить СМС з унікальним номером рецепта та кодом підтвердження для отримання ліків в аптеці.

Зміст СМС: «Ваш рецепт: ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ. Код підтвердження: ХХХХ» — ця комбінація 16 цифр і є електронним рецептом.

МОЗ зазначає, що особи, які не мають телефона або бажають отримати продубльований на папері рецепт, можуть попросити лікаря надрукувати його у вигляді інформаційної пам’ятки. Вона міститиме номер рецепта та код підтвердження, а також інформацію про виписані ліки та спосіб їх застосування. У разі відсутності доступу до електронної системи охорони здоров’я лікар може виписати паперовий рецепт.

Паперовий рецепт на препарати за програмою «Доступні ліки» виписується на формі рецептурного бланка № 1. Він містить інформацію про медичний заклад, лікаря та пацієнта, завіряється підписом лікаря та печаткою. У рецепті лікар має зазначити, препарат повністю безоплатний для пацієнта чи відпускається з доплатою.

Сам лікарський засіб виписується за міжнародною непатентованою назвою, не більше трьох найменувань на один рецепт.

Наразі лікар може виписувати рецепт за програмою «Доступні ліки» на місяць.

За матеріалами moz.gov.ua
Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті