#414 | Еженедельник АПТЕКА

Помощь от “ГлаксоСмитКляйн”

3 ноября в МЗ Украины состоялась торжественная передача гуманитарной помощи от компании “ГлаксоСмитКляйн” (Великобритания), занимающей лидирующие позиции в области производства вакцин. Компанией были переданы Национальному фонду социальной защиты матерей и детей “Украина – детям” вакцины ЭНДЖЕРИКС™-В, ТРИТАНРИКС™ ГепВ, ПРИОРИКС™, ТВИНРИКС™ для детей, ХАВРИКС™ 720 и ХИБЕРИКС™ на сумму 257 354 дол. США.

“День КRКА” у Дніпропетровську

Кажуть, що стара дружба не іржавіє. Втім, навіть дружні стосунки, якщо їх час від часу не “підживлювати” щирим теплом і душевним спілкуванням, з роками можуть втрачати міцність і ставати більш буденними. Глибоке розуміння цього демонструє представництво фармацевтичної компанії КRКА (Словенія) в Україні, регулярно проводячи в обласних центрах нашої країни свої “фірмові свята” і запрошуючи на них своїх регіональних партнерів. Так, 21 жовтня 2003 р. у Дніпропетровському державному театрі російської драми імені Максима Горького відзначався “День КRКА”.

Звернення фармацевтичної асоціації України української організації роботодавців медичної та мікробіологічної промисловості України Асоціації фармацевтичних дистриб’юторів “фармукраїна” Всеукраїнської аптечної асоціації до президента України КУЧМИ Л.Д., Голови Верховної Ради України Литвина В.М., Прем’єр-міністра України Януковича В.Ф., Голови комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства Поліщука М.Є., Голови комітету Верховної Ради України з питань бюджету Порошенка П.О., Голови комітету Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності Буряка С.В.

Президенту України Кучмі Л.Д. Голові Верховної Ради України Литвину В.М. Прем’єр-міністру України Януковичу В.Ф. Голові Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства Поліщуку М.Є. Голові Комітету Верховної Ради України з питань бюджету Порошенку П.О. Голові Комітету Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності Буряку С.В. Верховною Радою України прийняті в першому читанні ряд законопроектів, в тому […]

Уповноважена особа – на варті якісних ліків

28 жовтня 2003 року в Полтаві відбувся семінар “Роль уповноваженої особи в забезпеченні населення Полтавської області якісними та безпечними ліками”, організований Державною інспекцією з контролю якості лікарських засобів (ДІКЯ) у Полтавській області, обласним виробничим об’єднанням “Фармація” для уповноважених осіб, які працюють в аптечних закладах області.

Київській медичній академії післядипломної освіти ім. П.Л.  Шупика – 85!

30-31 жовтня в Київській медичній академії післядипломної освіти (КМАПО) ім. П.Л. Шупика проходили святкові заходи, присвячені 85-й річниці з дня заснування, в межах яких відбулася науково-практична конференція “Актуальні питання в медицині: досягнення і перспективи”. Серед почесних гостей урочистого зібрання були голова Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства, член-кореспондент АМН України професор М.Є. Поліщук, міністр охорони здоров’я України А.В. Підаєв, президент АМН України академік НАН і АМН України О.Ф. Возіанов, представники Адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства освіти та науки України, ВАК України, інших державних та громадських установ, народні депутати.

Нова редакція закону України “Про рекламу”: Погляд учасників фармринку

11 липня 2003 року Верховна Рада (ВР) України прийняла Закон України про внесення змін до Закону України “Про рекламу”, який визначає засади рекламної діяльності та регулює відносини, пов’язані з виробництвом, розповсюдженням та споживанням реклами на території нашої держави. Стаття 21 розділу III цього Закону регламентує рекламу лікарських засобів (ЛЗ), медичної техніки, методів профілактики, діагностики, лікування і реабілітації. Нова редакція цього Закону, яка містить принципово нові положення і суттєво змінює правила рекламної діяльності, зокрема реклами ЛЗ в Україні, викликала жваву дискусію серед усіх учасників фармацевтичного ринку. Зважаючи на необхідність обговорення цього Закону та вироблення щодо нього спільної позиції, нещодавно створена громадська організація “Ліга фармацевтичного маркетингу” виступила з ініціативою проведення засідання круглого столу на тему “Новий Закон “Про рекламу” і його значення для учасників фармацевтичного ринку” за участю представників провідних компаній, які працюють у
галузі виробництва, дистриб’юції, маркетингу та реклами ЛЗ і біологічно активних добавок (БАД), а також представників профільних комітетів ВР України та фахівців у галузі юриспруденції. Результатом круглого столу, який відбувся 3 листопада поточного року у редакції газети “Щотижневик АПТЕКА”, стало розроблення та подання до Комітету ВР України з питань свободи слова та інформації пропозицій щодо внесення змін до цього Закону, а також до Комітету ВР України з охорони здоров’я, материнства та дитинства – необхідних змін до Закону України “Про лікарські засоби”.

В.В. Страшний – заслужений діяч!

6 листопада 2003 р., в день святкування 60-ї річниці визволення Києва від гітлерівських загарбників, у залі урочистих подій Київської міської державної адміністрації мер столиці Олександр Омельченко вручав високі державні нагороди нашим співгромадянам, внесок яких у розвиток столиці та держави виявився найбільш вагомим. Згідно з Указом Президента України від 21.05.2003 р. № 424 голова представництва компанії “Пфайзер” (США) в Україні, доктор фармацевтичних наук Владислав Страшний удостоєний звання заслуженого діяча науки і техніки України.