#414 | Еженедельник АПТЕКА

Звернення фармацевтичної асоціації України української організації роботодавців медичної та мікробіологічної промисловості України Асоціації фармацевтичних дистриб’юторів “фармукраїна” Всеукраїнської аптечної асоціації до президента України КУЧМИ Л.Д., Голови Верховної Ради України Литвина В.М., Прем’єр-міністра України Януковича В.Ф., Голови комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства Поліщука М.Є., Голови комітету Верховної Ради України з питань бюджету Порошенка П.О., Голови комітету Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності Буряка С.В.

Президенту України Кучмі Л.Д. Голові Верховної Ради України Литвину В.М. Прем’єр-міністру України Януковичу В.Ф. Голові Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства Поліщуку М.Є. Голові Комітету Верховної Ради України з питань бюджету Порошенку П.О. Голові Комітету Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності Буряку С.В. Верховною Радою України прийняті в першому читанні ряд законопроектів, в тому […]

Уповноважена особа – на варті якісних ліків

28 жовтня 2003 року в Полтаві відбувся семінар “Роль уповноваженої особи в забезпеченні населення Полтавської області якісними та безпечними ліками”, організований Державною інспекцією з контролю якості лікарських засобів (ДІКЯ) у Полтавській області, обласним виробничим об’єднанням “Фармація” для уповноважених осіб, які працюють в аптечних закладах області.

Київській медичній академії післядипломної освіти ім. П.Л.  Шупика – 85!

30-31 жовтня в Київській медичній академії післядипломної освіти (КМАПО) ім. П.Л. Шупика проходили святкові заходи, присвячені 85-й річниці з дня заснування, в межах яких відбулася науково-практична конференція “Актуальні питання в медицині: досягнення і перспективи”. Серед почесних гостей урочистого зібрання були голова Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства, член-кореспондент АМН України професор М.Є. Поліщук, міністр охорони здоров’я України А.В. Підаєв, президент АМН України академік НАН і АМН України О.Ф. Возіанов, представники Адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства освіти та науки України, ВАК України, інших державних та громадських установ, народні депутати.

Нова редакція закону України “Про рекламу”: Погляд учасників фармринку

11 липня 2003 року Верховна Рада (ВР) України прийняла Закон України про внесення змін до Закону України “Про рекламу”, який визначає засади рекламної діяльності та регулює відносини, пов’язані з виробництвом, розповсюдженням та споживанням реклами на території нашої держави. Стаття 21 розділу III цього Закону регламентує рекламу лікарських засобів (ЛЗ), медичної техніки, методів профілактики, діагностики, лікування і реабілітації. Нова редакція цього Закону, яка містить принципово нові положення і суттєво змінює правила рекламної діяльності, зокрема реклами ЛЗ в Україні, викликала жваву дискусію серед усіх учасників фармацевтичного ринку. Зважаючи на необхідність обговорення цього Закону та вироблення щодо нього спільної позиції, нещодавно створена громадська організація “Ліга фармацевтичного маркетингу” виступила з ініціативою проведення засідання круглого столу на тему “Новий Закон “Про рекламу” і його значення для учасників фармацевтичного ринку” за участю представників провідних компаній, які працюють у
галузі виробництва, дистриб’юції, маркетингу та реклами ЛЗ і біологічно активних добавок (БАД), а також представників профільних комітетів ВР України та фахівців у галузі юриспруденції. Результатом круглого столу, який відбувся 3 листопада поточного року у редакції газети “Щотижневик АПТЕКА”, стало розроблення та подання до Комітету ВР України з питань свободи слова та інформації пропозицій щодо внесення змін до цього Закону, а також до Комітету ВР України з охорони здоров’я, материнства та дитинства – необхідних змін до Закону України “Про лікарські засоби”.

В.В. Страшний – заслужений діяч!

6 листопада 2003 р., в день святкування 60-ї річниці визволення Києва від гітлерівських загарбників, у залі урочистих подій Київської міської державної адміністрації мер столиці Олександр Омельченко вручав високі державні нагороди нашим співгромадянам, внесок яких у розвиток столиці та держави виявився найбільш вагомим. Згідно з Указом Президента України від 21.05.2003 р. № 424 голова представництва компанії “Пфайзер” (США) в Україні, доктор фармацевтичних наук Владислав Страшний удостоєний звання заслуженого діяча науки і техніки України.

“ОЛФА”: обгрунтування має бути науковим, а подяка – щирою

29 жовтня 2003 року фармацевтична компанія “Олфа”, яка представляє в Україні інтереси ряду європейських заводів – виробників лікарських засобів, зокрема АТ Олайнський хіміко-фармацевтичний завод “Олайнфарм” (Латвія), організувала проведення одразу двох заходів, що привернули неабияку увагу медиків та фармацевтів. Першою подією стала науково-практична конференція за міжнародної участі “Актуальні питання фармакології та застосування препаратів з нейропротекторними та ноотропними властивостями”, яка відбулася у приміщенні Центру культури та мистецтв Національного авіаційного університету. Конференція проводилася під егідою Українського наукового медичного товариства геронтологів та геріатрів, товариства невропатологів та нейрохірургів м. Києва і викликала значний інтерес як науковців, так і лікарів різних спеціальностей. Крім того, у цей день відбулося також підведення підсумків та урочисте нагородження переможців акції “Вечеря з кінозіркою”, котру компанія “Олфа” нещодавно проводила серед фармацевтів та провізорів України, які найбільш успішно реалізовували препарат НООФЕН.

“Бізнес центр фармація” – кращий “постачальник продукції”

24-25 жовтня в Києві у Центрі ділового співробітництва “Український Дім” під патронатом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України відбулася І Міжнародна науково-практична конференція “Державні закупівлі в Україні. Розвиток і проблеми”, організована інформаційно-аналітичним бюлетенем “Вісник державних закупівель” та компанією “РМС-Україна”. У роботі конференції взяли участь урядовці, зарубіжні фахівці, незалежні експерти, науковці, представники розпорядників державних коштів, суб’єктів господарської діяльності – нинішніх та потенційних учасників процедур закупівель.