Содержание номера #417

Компанія «Рейнбо»: хороша традиція дарувати подарунки

Одержувати подарунки від компанії «Рейнбо» уже стало для працівників аптек доброю традицією. 25 листопада відбувся черговий, уже третій, розіграш призів, що приготувала компанія для своїх партнерів. Традиційним було і місце, де визначаються переможці чергового туру лотереї, — КП «Аптека-музей», розташована на Подолі у Києві.

«Фармак» — Eli Lilly: новый этап взаимовыгодного сотрудничества

ОАО «Фармак» и компания «Эли Лилли» на протяжении 3 лет успешно реализуют совместный проект, в рамках которого украинское предприятие осуществляет заключительные стадии производства человеческого рекомбинантного инсулина. 27 ноября 2003 г. в Киеве, в штаб-квартире ОАО «Фармак», состоялась встреча генерального директора этой компании, кандидата экономических наук Фили Жебровской с президентом компании «Эли Лилли» в Африке, Среднем Востоке и СНГ Эберхардом Людевигсом, генеральным менеджером «Эли Лилли Восток С.А.» Штефаном Йенчем, национальным менеджером по продажам «Эли Лилли Восток С.А.» Вячеславом Прокофьевым, главой представительства компании «Эли Лилли» в Украине, Белоруси и Молдове Любомирой Бурлачук.

Модель повышения продаж

В целях улучшения качества обслуживания потребителей и увеличения объемов прибыли торговых организаций украинская компания «МАРСМЕДИА», специализирующаяся на продвижении торговых марок в местах продаж, инициировала внедрение в аптечных учреждениях МОДЕЛИ ПОВЫШЕНИЯ ПРОДАЖ.

Громадськість бажає знати і співпрацювати

27 серпня 2003 р. Кабінет Міністрів України прийняв Постанову № 1351 «Про затвердження тарифів (прейскурантів) на роботи і послуги, що виконуються і надаються за плату установами та закладами державної санітарно-епідеміологічної служби». Досі тарифи на роботи і послуги в кожній області формувалися як окремі документи відповідно до собівартості робіт та послуг і були різними. Про наслідки прийняття цієї постанови для ринку медичних і фармацевтичних послуг кореспондент «Щотижневика АПТЕКА» мав бесіду з головою Ради української Федерації громадських організацій сприяння охороні здоров’я і громадянського суспільства (далі Федерація) Олександром Руднєвим.

«Ранбаксі» — 10 років в Україні

«Ранбаксі Лабораторіз Лімітед» — міжнародна фармацевтична компанія, яка бере активну участь у діяльності систем охорони здоров’я багатьох країн світу. Розпочавши свою роботу понад 40 років тому, «Ранбаксі» швидко зайняла провідні позиції в Індії й упевнено вийшла на міжнародний ринок. Сьогодні «Ранбаксі» має заводи, філії та спільні підприємства на батьківщині, а також у США, Нідерландах, Великобританії, Німеччині, Ірландії, Нігерії, ПАР, Єгипті, Китаї, Малайзії, Таїланді, В’єтнамі, Бразилії. У 2000 р. «Ранбаксі» придбала генеричний підрозділ концерну «Байєр АГ» (Німеччина) — BASICS, чим зміцнила свої позиції в Західній Європі.
20 листопада 2003 р. у святково прибраній залі столичного ресторану «Славутич» було урочисто відзначено 10-ту річницю з дня відкриття в Україні представництва компанії «Ранбаксі». Коло партнерів та друзів компанії в Україні виявилося настільки широким, а вітання на адресу ювілярів — настільки щирими і барвистими, що марно було б намагатися передати атмосферу знаменної події інакше, ніж словами самих учасників свята…

Необъятные российские просторы страховой медицины

Продолжая тему обязательного медицинского страхования в России, проанализируем его достижения за последние годы. Закон «О медицинском страховании граждан РСФСР» прошел путь длиною в 12 лет. Это достаточный период для того, чтобы взвесить все «за» и «против».
На сегодняшний день четко вырисовались как положительные, так и отрицательные стороны медицинского страхования. Российский опыт поучителен, тем более, что корни у нашего здравоохранения одни.

Гепатотропные препараты. Рынок и цены

Продолжаем цикл публикаций, посвященных аналитической информации о структуре фармацевтического рынка Украины по конкретным группам лекарственных средств (ЛС) в соответствии с Классификационной системой АТС (Anatomical Therapeutic Chemical classification system). В представленном материале приведены основные рыночные показатели по группе препаратов, применяемых при заболеваниях печени, липотропных веществ (A05B согласно ATC классификации). Анализируется состояние рынка гепатотропных препаратов (A05B A) за первое полугодие 2003 г. без учета госпитального сегмента. Приведенные сведения основываются на данных информационной системы «Лекарственные средства» ООО «МОРИОН» и других доступных источников, а также на результатах собственных исследований.

До програми боротьби з фальсифікованими ЛЗ

25 листопада в МОЗ України відбулася робоча зустріч, у ході якої обговорювалися деякі питання плану заходів цієї структури (наказ МОЗ № 411 від 4 вересня 2003 р.), зокрема щодо виконання «Програми боротьби з виробництвом та розповсюдженням фальсифікованих лікарських засобів на 2003-2008 роки», затвердженої постановою Кабінету Міністрів України № 1075 від 17 липня 2003 р.

Есть вакансия на звание «освободителя от НДС»

Быть или не быть НДС на медикаменты? Этот вопрос неоднократно возникал в течение последнего года. Несколько попыток введения этого налога были «провалены» вследствие однозначной негативной позиции, которую заняли как операторы, так и регуляторы рынка.
К сожалению, очередная попытка удалась: 27 ноября Верховная Рада Украины приняла во втором чтении и в целом Закон Украины «О государственном бюджете Украины на 2004 год», которым, в частности, предусмотрено приостановление льготы по НДС для определенных медикаментов. После подписания Президентом новый закон вступит в силу с 1 января 2004 г.

Інформація про результати торгів (тендерів) щодо закупівель товарів (робіт, послуг) за рахунок державних коштів

Предмет закупівлі Замовник Дата проведення торгів Переможець торгів, ціна державного контракту Номер оголошення у ВДЗ Вакцини для лікування людини — 2736 доз Адміністрація державної прикордонної служби України 24.10.2003 р. ТОВ Фірма «ЮЛГ» (м. Київ)/93516,48 грн./30.10.2003 р. 6573 Цифрова ультразвукова система Сумська облдержадміністрація 02.06.2003 р. ТОВ «СП Укрспецмед» (м. Київ)/539 000 грн./17.06.2003 р. 6577 Апаратура медична […]