Єдиний рахунок платника податку з 2021 р.: роз’яснення ДПС

16 Вересня 2020 4:47 Поділитися

Офіс великих платників податків Державної податкової служби (ДПС) України звертає увагу, що Уряд постановою від 29.04.2020 р. № 321 затвердив Порядок функціонування єдиного рахунка та виконання норм ст. 35 1 Податкового кодексу України центральними органами виконавчої влади (далі — Порядок). Документ набуде чинності 01.01.2021 р.

Порядок визначає механізм функціонування єдиного рахунка для сплати:

  • грошових зобов’язань та/або податкового боргу з податків і зборів, передбачених Податковим кодексом України (ПКУ);
  • єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування відповідно до положень Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»;
  • інших платежів, що визначені відповідним законодавством та контроль за справлянням яких покладено на ДПС;
  • заборгованості з інших платежів та виконання норм ст. 351 ПКУ «Порядок сплати податків та зборів».

Єдиний рахунок відкривається на ім’я ДПС України в Казначействі. За бажанням платник податків може використовувати такий рахунок для сплати платежів. Для цього він повинен подати повідомлення про використання єдиного рахунку в електронній формі через електронний кабінет. Сплатити через єдиний рахунок можна буде всі поточні платежі, податковий борг за такими платежами та недоїмку з єдиного внеску, грошові зобов’язання, які визначено на підставі податкових повідомлень-рішень.

Однак такий рахунок не може використовуватися платником податків для сплати грошових зобов’язань та/або податкового боргу з податку на додану вартість, акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового, а також для сплати частини чистого прибутку до бюджету державними та комунальними підприємствами та їх об’єднаннями.

Єдиний рахунок для сплати податків, зборів та єдиного внеску відкриватиметься як небюджетний та відноситиметься до рахунків зі спеціальним режимом використання.

Платник має право повідомити про використання або відмову від використання єдиного рахунку один раз протягом календарного року. Тобто єдиний рахунок використовуватиметься за бажанням платника податків та зборів.

У випадку, якщо платник має відокремлені підрозділи, то повідомлення про використання або про відмову від використання єдиного рахунку подається таким платником за кожним відокремленим підрозділом.

Використання єдиного рахунку платником розпочинатиметься з робочого дня, що наставатиме за днем подання ним повідомлення про використання такого рахунку.

У разі відмови платника від його використання, воно припинятиметься, починаючи з 1 січня наступного календарного року, на підставі повідомлення про відмову від використання єдиного рахунку.

Пресслужба «Щотижневика АПТЕКА»

Цікава інформація для Вас:

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті