Рак легені — найпоширеніший тип раку у чоловіків віком 35–70 років у нашій країні. Кожного року у світі діагностують понад 2 млн нових випадків цього онкологічного захворювання.
Щоб привернути увагу до цієї дуже поширеної онкологічної патології, ГО «Легені» запускає інформаційну кампанію «Легені, які говорять».
Із 16 по 30 листопада 2020 р. кияни та гості столиці зможуть повзаємодіяти зі скульптурою «Легені, які говорять» у Маріїнському парку (
«Хвороба, з якою стикнулися тисячі українців, відступить, якщо кожен із нас уважніше ставитиметься до власного здоров’я. Почуйте історії людей, які борються із раком легені, щоб допомогти собі», — зазначає ГО «Легені».
Щодо того, як українці можуть перевірити свої легені, ГО «Легені» пропонує 4 кроки:
- Крок 1. Зробити рентген легень за направленням сімейного лікаря в будь-якому медичному закладі, який має підписану угоду із Національною службою здоров’я України та має апарат для надання послуги. Бажано робити рентген щороку, особливо якщо людина знаходиться у групі ризику — наприклад палить.
- Крок 2. Якщо на знімку виявили певні відхилення від норми, то сімейний лікар видасть направлення до вузького спеціаліста — пульмонолога або онколога.
- Крок 3. Низькодозова комп’ютерна томографія (КТ) та інші лабораторні тести (розширені аналізи крові, біопсія легень, бронхоскопія тощо) призначаються вузьким спеціалістом. Під час КТ апарат сканує тіло із низькою дозою опромінення для отримання детального зображення легень.
- Крок 4. Відповідно до результатів обстеження лікар призначає лікування.
На початку грудня 2020 р. скульптура буде переміщена в один із парків Києва, щоб стати частиною міста та нагадувати людям про необхідність піклуватися про свої легені.
«Рак легені — найпоширеніша причина смертності від онкологічних захворювань у всьому світі. Люди не знають про рак легені, не проходять профілактичні обстеження, поки не стикаються із діагнозом на останніх стадіях. Ми, громадська організація «Легені», вирішили змінювати ситуацію. Цією кампанією «Легені, які говорять» ми хочемо в усіх сенсах звернути увагу людей на ранню діагностику раку легені та можливості його лікування. Ми привертаємо увагу нашого суспільства до раку легені через мистецтво — скульптуру «Легені, які говорять», через відеоісторії наших співгромадян — через візуальний вплив на свідомість українців», — розповідає голова ГО «Легені» Вікторія Штонда.
Виконувач обов’язків генерального директора Директорату медичного забезпечення Євгенія Ідоятова зазначає:
«Україна знаходиться серед держав із високим рівнем захворюваності на рак. Щорічно близько 140 тис. українців дізнаються про свою хворобу, із них 13 тис. встановлюють діагноз — рак легені. Проблема раку легені полягає в тому, що його складно виявити на початкових стадіях — таких симптомів, як тривалий кашель, мокротиння із кров’ю, задишка, може і не бути. За інформацією Всесвітньої організації охорони здоров’я, 30–50% випадків захворювання на рак можна запобігти, якщо щорічно проходити профілактичні обстеження. На початкових стадіях хвороба значно краще піддається лікуванню. Тому разом із сімейним лікарем необхідно визначати групу ризику, проходити діагностику вчасно, а після виявлення онкологічного процесу — починати лікування якомога раніше».
«Тема анатомії, будови людського організму та рослинного світу є наскрізною в моїй творчості. Майже всі свої скульптури я називаю рослинами. І ця скульптура «Легені, які говорять» — схожа на рослину, як будова наших легень. Скульптура створена із гілок, які впали або були зрізані. Бетон укріплює їх та монументалізує, щоб нагадати людям, що важливо піклуватися про чистоту наших легень, як «Храму Повітря». Інтерактивна аудіальна частина об’єкта, ретранслюючи історії пацієнтів із раком легені, закликає перехожих зупинитися, оглянути біонічну структуру та берегти власне здоров’я», — ділиться своїм задумом автор скульптури мультидисциплінарний художник ANi/Анна Надуда.
за матеріалами пресрелізу ГО «Легені», leheni.org.ua
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим