Ігор Кузін: українські заклади охорони здоров’я знаходяться у постійній небезпеці

20 Травня 2022 12:32 Поділитися

Ігор Кузін, заступник міністра охорони здоров’я — головний державний санітарний лікар України, взяв участь у відкритті засідання Європейської мережі Міжнародної асоціації національних інститутів громадського здоров’я (IANPI), де розповів про те, з якими викликами через розпочату росією війну стикнулася українська система охорони здоров’я. Про це йдеться на сайті Міністерства охорони здоров’я України.

«Війна завдала важкого удару по системі охорони здоров’я України. Частково або повністю були знищені лікарні, пологові будинки, інші заклади громадського здоров’я. Зруйновано або пошкоджено понад 600 закладів охорони здоров’я, більше ніж 100 з них не підлягають відновленню; вбито щонайменше 11 медичних працівників та 46 поранено.

Лікарні та медичні установи, які знаходяться на відносно спокійній території, все одно перебувають у постійній небезпеці у зв’язку із загрозою ракетних ударів. Разом із тим медична система повинна надавати допомогу в подвійному чи потрійному обсязі через постійне збільшення кількості поранених осіб як військових, так і цивільних, серед яких значну частину становлять діти», — наголосив він.

У цьому засіданні також взяв участь керівник регіонального офісу ВООЗ в України Ярно Хабіхт. Він наголосив, що українська система охорони здоров’я унікально реагує на воєнні дії, адже попри надзвичайно складні умови роботи медична допомога все одно надається.

У повідомленні йдеться про те, що нинішнього року засідання присвячене обговоренню та визначенню ролі національних інститутів громадського здоров’я у підготовці до надзвичайних ситуацій та реагуванні на них.

Йшлося також про проблеми, які заважають повноцінному функціонуванню інститутів громадського здоров’я у період криз, та необхідні кроки з реструктуризації інститутів для підвищення їх ефективності у такі складні періоди.

Заступник міністра подякував усім партнерам за підтримку та визначив ключові напрями допомоги, яка необхідна нашій державі для забезпечення ефективної роботи системи охорони здоров’я. Мова йде як про допомогу безпосередньо постраждалим внаслідок бойових дій, так і про потреби внутрішньо переміщених осіб та загалом усіх громадян.

За матеріалами moz.gov.ua

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті