Замісна підтримувальна терапія: як отримати лікування?

22 Вересня 2022 12:42 Поділитися

Національна служба здоров’я України (НСЗУ) звертає увагу, що в Програмі медичних гарантій передбачений пакет «Лікування осіб із психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів із використанням препаратів замісної підтримувальної терапії (ЗПТ)».

Проведення ЗПТ для пацієнтів з опіоїдною залежністю визнано у світі найбільш економічно ефективним методом лікування при психічних та поведінкових розладах через вживання опіоїдів та способом знизити ризик інфікування через ін’єкційне вживання наркотиків.

За цим пакетом медичної допомоги пацієнти отримують безоплатно:

  • препарати ЗПТ, які закуповують за кошти програми централізованих закупівель МОЗ;
  • формування плану спостереження та лікування;
  • моніторинг лікування, в тому числі відслідковування побічних реакцій та ефективності препаратів ЗПТ та взаємодії препаратів ЗПТ з іншими лікарськими засобами;
  • скринінг психічних розладів, у тому числі на наявність депресії;
  • скринінг на туберкульоз, ВІЛ, вірусні гепатити;
  • проведення тесту сечі на наявність в організмі інших наркотичних засобів, крім тих, що призначив лікар;
  • інформування щодо можливості отримання соціально-психологічних послуг та направлення в місця їх надання за потреби.

Також згідно з умовами договору лікар має визначити прихильність пацієнта до лікування.

Для того щоб отримувати препарати ЗПТ, пацієнту потрібне направлення лікуючого лікаря та встановлений діагноз F11 «Розлади психіки та поведінки внаслідок вживання опіоїдів» (діагноз встановлює психіатр або нарколог).

За цим пакетом послуг заклад має забезпечити видачу препаратів пацієнту для прийому амбулаторно або за місцем його перебування.

Якщо пацієнт не може щоденно відвідувати лікаря, медичний заклад має забезпечити доставку препаратів за місцем перебування пацієнта.

У випадку госпіталізації чи затримання правоохоронними органами медичний заклад також має сприяти безперервності лікування та забезпечення пацієнта препаратами.

Контрольований прийом ЗПТ дає змогу нормалізувати роботу головного мозку та блокувати потяг до нелегальних опіоїдів. Також терапія дозволяє знизити ризик інфікування такими інфекціями, як ВІЛ та гепатит, через ін’єкційне вживання наркотиків.

За умовами договору з НСЗУ під час надання медичних послуг медичні працівники мають дотримуватися толерантного ставлення до пацієнтів, уникати їх дискримінації чи стигматизації та забезпечити конфіденційність медичних даних.

Знайти відповідний медичний заклад, який надає такі послуги, можна за номером телефону контакт-центру НСЗУ 16-77.

Пресслужба «Щотижневика АПТЕКА»

Цікава інформація для Вас:

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті