У Польщі завершується створення найбільшого фармацевтичного складу

15 Грудня 2022 12:19 Поділитися

З Польщі повідомляють про створення найбільшого в Польщі та одного з наймасштабніших у Центральній Європі складу фармацевтичної продукції. 14 грудня 2022 р. у присутності мера міста Лодзь Ганни Здановської (Hanny Zdanowskiej), представників різних установ та університетів було урочисто відкрито останній етап інвестицій, що знаменує фіналізацію робіт на об’єкті, введеному в експлуатацію в жовтні цього року.

Розташований у Лодзі склад-гігант використовується кількома оптовими та виробничими фармацевтичними компаніями. Саме звідси ліки доставляються в тисячі аптек і кілька сотень лікарень по всій Польщі.

Винятковий проєкт, що відповідає всім суворим вимогам законодавства та належної дистриб’юторської практики, має ключове значення для забезпечення фармацевтичної безпеки мільйонів пацієнтів у Польщі, стартував у 2014 р. За ці 8 років на ділянці площею 8,8 га зведені зали площею 43 тис. кв. м, що мають 25 000 палетних місць. Тут може зберігатися 78 млн упаковок ліків — по дві на кожного поляка.

Окрім високостелажних автоматизованих складів (висотою понад 14 м), тут є приміщення для зберігання лікарських засобів у контрольованих умовах, наркотичних засобів, психотропних речовин, прекурсорів 1-ї категорії та цитостатиків із суворим контролем доступу. Таким чином, компанія забезпечує найвищі стандарти щодо безпеки зберігання лікарських засобів.

«Інвестиції, які почалися ще до надзвичайних подій останніх років, тобто до пандемії та до війни в Україні, є критично важливою ланкою в ланцюжку постачання ліків по всій країні. Це забезпечує сотні нових робочих місць і сприяє економічному розвитку міста Лодзь та регіону», — зазначив Яцек Швайковський (Jacek Szwajcowski», президент правління «Pelion S.A.» — найбільшого підприємства фармацевтичної галузі Польщі, до якої належать компанії, що користуються складом.

Одна з них — Urtica, яка у 2016 р. відкрила найбільший склад ліків для лікарень у країні. Кожен третій препарат, доставлений у стаціонари Польщі, походить звідси. Завдяки інвестиціям Urtica має можливість доставити ліки в будь-яку точку країни протягом 24 год, а в режимі CITO — всього за 6 год з моменту прийняття замовлення.

Важливо, що з самого початку будівництва великий акцент робився на екологічних рішеннях. Так, враховуючи близькість житлового району, подбали про низький рівень шуму — використано перевантажувальні мости зі звукоізоляцією та звукоізольовані варіанти кондиціонування та електрогенерації. Для опалення та охолодження використані переважно газові, а не електричні пристрої. Для обігріву офісів і регулювання температури складських приміщень встановлено теплові насоси, деякі з яких дозволяють рекуперувати тепло для підігрівання води. Вбудований підземний резервуар дозволяє використовувати дощову воду для санітарних потреб та поливу зелених насаджень. На даху новітнього залу також встановили фотоелектричні панелі.

За матеріалами www.pelion.eu; dzienniklodzki.pl; фото: Grzegorz Gałasiński

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті