Содержание номера #412

«Санофі-Синтелабо»: чому саме цей конгрес?

У попередньому номері «Щотижневика АПТЕКА» уже повідомлялося про те, що 16-19 лютого 2004 р. у Києві планується провести Міжнародний медико-фармацевтичний конгрес, захід, який за задумом, тематикою і структурою прагне походити на російський форум «Людина і ліки», що вже протягом 10 років збирає в Москві величезну аудиторію учасників не тільки з Росії, але й з країн ближнього та далекого зарубіжжя. Чи займе Міжнародний медико-фармацевтичний конгрес настільки значне місце в науковому житті нашої країни — покаже час. Про грунтовну підготовку до цього форуму свідчить уже той факт, що всесвітньо відома компанія «Санофі-Синтелабо» виявила бажання не тільки взяти у ньому активну участь, а й стати його генеральним спонсором.

Найкращий вибір року

17 жовтня 2003 року у приміщенні Палацу «Україна» відбулося урочисте нагородження переможців Міжнародного фестивалю-конкурсу «Вибір року», організованого компанією «Festivals Inte ational» за підтримки Європейського фонду соціальних досліджень спільно з Європейським центром маркетингових та соціальних досліджень. Офіційним аудитором фестивалю виступила Міжнародна компанія «Deloitte and Touche».

Новини ліцензування та реєстрації

Державна служба лікарських засобів і виробів медичного призначення, створена на виконання Указу Президента України від 07.11.2003 р. № 91. Першими кроками Державної служби став перегляд нормативно-правової бази, приведення її у відповідність з постановою Кабінету Міністрів України № 789 від 02.06.2003 р. (зі змінами, внесеними згідно з постановою КМУ від 02.10.2003 р. № 1543).

До питання реформування галузі

Чернігівська асоціація фармацевтичних працівників підтримує пропозиції Київської обласної асоціації аптечних працівників щодо поліпшення роботи аптечних установ («Щотижневик АПТЕКА», № 34 (405) від 8 вересня 2003 р.) і вважає, що ці проблеми потребують першочергового вирішення.

«Вьорваг Фарма» — Німецька якість, сімейні традиції

17 жовтня поточного року відбулося урочисте відкриття представництва німецької компанії «Вьорваг Фарма» в Україні. Цій події було присвячено симпозіум, на якому українські медичні працівники мали змогу ознайомитися з діяльністю компанії та її продукцією. У рамках симпозіуму проведено науково-практичну конференцію, на якій розглядалися актуальні питання діабетології та неврології.
Симпозіум зібрав близько 100 ендокринологів і неврологів України.

Формула здорового сну

Порушення сну та ішемічна хвороба серця, імунний дисбаланс та депресія, синдром вегетосудинної дистонії та атеросклероз. Що об’єднує ці патологічні стани? Яким чином вони пов’язані зі сном?
Останнім часом увагу науковців привернув гормон шишкоподібної залози (епіфіза) мелатонін. Фізіологічні властивості мелатоніну досліджують учені різних галузей медицини. Отримано переконливі дані про те, що мелатонін бере участь практично в усіх процесах життєдіяльності, контролює численні функції організму: сон, діяльність серцево-судинної та імунної систем.

Списки А і Б в Україні

Як повідомив редакції «Щотижневика АПТЕКА» заступник директора ДП «Державний фармакологічний центр» МОЗ України (ДФЦ МОЗ) Віктор Чумак, до ДФЦ МОЗ надходять запити щодо Переліків лікарських засобів списків А і Б, які мають підлягати кількісному обліку в аптечних закладах МОЗ України. Активність таких запитів підвищилася після виходу наказу МОЗ України № 211 від 14.05.03 р. «Про внесення змін і доповнень до наказів МОЗ України», зареєстрованого у Мін’юсті за № 439/7760 від 04.06.03 р. («Щотижневик АПТЕКА», № 23 (394) від 16 червня 2003 р. містить текст наказу МОЗ, а також коментар В. Чумака в матеріалі «Менше переліків — більше прозорості»).

Натуропатичні препарати в кардіології

За ініціативою німецької компанії «Хомвіора» було організоване засідання круглого столу «Натуропатичні ліки в кардіології: реальність і перспективи», яке відбулося 20 жовтня 2003 року в Інституті кардіології ім. М.Д. Стражеска АМН України.
Актуальність використання ЛЗ рослинного походження у лікуванні захворювань серцево-судинної системи зумовлена насамперед дуже низькою ймовірністю розвитку непередбачених побічних ефектів, а також наявністю у їх складі активних компонентів з уже доведеною ефективністю, наприклад алкалоїдів та глікозидів. Було оголошено результати досліджень щодо клінічної ефективності натуропатичних препаратів виробництва компанії «Хомвіора» — ХОМВІОТЕНЗИНУ та ХОМВІОКОРИНУ, які використовують для лікування хворих з артеріальною гіпертензією (АГ) та серцевою недостатністю.

Вшанування вчителя — збереження традицій

17-18 жовтня у м. Києві відбулася науково-практична конференція «Сучасні проблеми внутрішньої патології», присвячена 90-річчю заслуженого діяча науки і техніки України, лауреата Державної премії, премій ім. М.Д. Стражеска та ім. Ф.Г. Яновського НАН України, професора, доктора медичних наук Анатолія Петровича Пелещука.

«Протек-Фарма» за здорову конкуренцію

ТОВ «Протек-Фарма було зареєстровано в Україні в серпні минулого року.
«Протек» у Росії знають як компанію, що відстоює інтереси легального бізнесу і бореться з такими негативними явищами, як поширення фальсифікованої, контрафактної продукції, функціонування тіньового ринку. На українському ринку «Протек-Фарма» дотримуватиметься тих самих принципів.
На даний час прайс-лист ТОВ «Протек-Фарма» містить понад 2500 і стрімко наближається до 3000 товарних позицій. Укладено близько 100 прямих контрактів з виробниками, з них близько 60 — з відомими зарубіжними фармацевтичними компаніями, 3 — з російськими, а інші — з українськими виробниками.