Зміни з 1 січня: РРО для всіх аптек

На веб-порталі Парламенту оприлюднено Закон України від 23.11.2018 р. № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів». Документ набуде чинності 1 січня 2019 р.

Серед іншого, вносяться зміни в пункт 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України, якими  платників єдиного податку, що здійснюють реалізацію лікарських засобів та медичних виробів, виключено з переліку суб’єктів господарювання, яким дозволялося не використовувати реєстратори розрахункових операцій (РРО) у свої діяльності. Такі ж вимоги вносяться і в Закон України від 06.07.1995 р. № 265/95 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі — закон № 265).

Проти цих положень закону № 2628 виступила громадська організація «Всеукраїнське об’єднання «Миколаївська фармацевтична асоціація ФАРМРАДА», яка звернулася з листом до голів парламентських фракцій та Президента України з проханням переглянути ухвалене рішення, оскільки такі зміни підвищують собівартість аптечної діяльності для ФОП, що може призвести до ліквідації їх у сільській місцевості, а це створить там загрозу зупинення постачання ліків.

Зазначимо, відповідно до ст. 11 закону № 265 термін переведення суб’єктів господарювання на облік розрахункових операцій у готівковій та безготівковій формі встановлюється Урядом. Наразі є постанова КМУ від 07.02.2001 р. № 121 «Про терміни переведення суб’єктів підприємницької діяльності на облік розрахункових операцій у готівковій та безготівковій формі із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій». Однак у цьому документі зазначаються лише строки переведення суб’єктів господарювання в разі перевищення ними граничного річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів.

У зв’язку з цим громадська організація «Всеукраїнське об’єднання «Миколаївська фармацевтична асоціація ФАРМРАДА» звернулася до Прем’єр-міністра з проханням дати відповідь на питання: чи планується надати ФОП у фармацевтичній сфері певний час на придбання РРО та переведення своєї діяльності на їх використання; чи поширюється вимога ст. 11 закону № 265 у даному випадку на ФОП фармацевтичного спрямування чи час на придбання РРО і їх впровадження в діяльність обмежується лише 01.01.2019 р.? Також громадська організація попросила встановити перехідний період для переведення діяльності ФОП — власників аптек на використання РРО до 01.07.2019 р.

Закон № 2628 також вносить зміни в ст. 8 «Права споживача у разі придбання ним товару неналежної якості» Закону України «Про захист прав споживачів». Зміни вносять уточнення щодо повернення придбаних лікарських засобів та медичних виробів неналежної якості.

Окрім цього, закон № 2628 подовжує до 31 грудня 2019 р. термін, до якого фармацевтична продукція, закуплена через міжнародні організації, не підлягатиме оподаткуванню податком на додану вартість.

Також закон № 2628 зобов’язує виробників спирту етилового, що здійснюють його розлив, який використовується як лікарський засіб, у флакони з медичного скла об’ємом не більше 100 кубічних сантиметрів, складати акцизну накладну на обсяги такого спирту етилового.

Прес-служба «Щотижневика АПТЕКА»

Комментарии

Юрист 21.01.2019 10:20
Відповідно до п. 1 ст. 17 закону № 265 у разі встановлення протягом календарного року в ході перевірки факту непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій з фіскальним режимом роботи, якщо таке порушення вчинене вперше, то 1 гривня. Однак за кожне наступне вчинене порушення - 100 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими цим підпунктом, товарів (послуг).

Добавить свой

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Другие статьи раздела


Последние новости и статьи