Центр громадського здоров’я МОЗ України (далі — ЦГЗ) нагадує про те, що в 2020 р. розпочинається другий етап реформи системи охорони здоров’я в Україні. На СНІД-центри та інші медичні заклади, які надають послуги з лікування, діагностики та супроводу ВІЛ-інфекції, після впровадження реформи первинної ланки очікують зміни, оскільки слідом відбудеться трансформація спеціалізованої та високоспеціалізованої медичної допомоги. Паралельно із загальною трансформацією галузі відбуватимуться зміни в напрямку лікування та профілактики ВІЛ-інфекції.
Генеральний директор ЦГЗ Володимир Курпіта наголошує, що у планах центру — оптимізація медичної допомоги, яка повинна надаватися так, щоб пацієнти отримували її вчасно та якісно. Тобто зміни та нові правила не повинні залишити громадян без лікарських засобів або належного лікування, відповідно, до них слід підготуватися. Він наголосив, що перехід на державне фінансування має формуватися за правилами єдиного фінансового оператора медичних послуг в Україні — Національної служби здоров’я України (НСЗУ), адже саме вона оплачуватиме послуги з лікування ВІЛ-інфекції з 2020 р.
Нагадаємо, що НСЗУ вже подала до Парламенту проект Програми медичних гарантій, бюджет якої становить близько 72 млрд грн. Також зазначимо, що голова НСЗУ Олег Петренко пояснив, що саме включено до Програми медичних гарантій, та за якими напрямками планується збільшення видатків.
Так, з наступного року НСЗУ перейде до принципу оплати конкретно наданої послуги, тобто до моделі стратегічних закупівель, за якою послуги оплачуватимуться закладам, які уклали з НСЗУ договір на надання медичної амбулаторної та стаціонарної допомоги. На даний момент пакети відповідних послуг на етапі формування, і кожну з послуг пакету пацієнти отримуватимуть безкоштовно в межах того обсягу фінансування, яке затвердить Верховна Рада України.
Для фінансування у сфері ВІЛ-СНІДу ЦГЗ спільно з НСЗУ визначили 4 наступні пакети послуг:
- Лікування та супровід осіб з ВІЛ-інфекцією.
- Лікування з використанням замісної підтримувальної терапії (ЗПТ).
- Спеціалізована стаціонарна медична допомога.
- Паліативна медична допомога.
Більш детально ознайомитися з обсягами вказаних послуг та вимогами до їх надавачів можна на
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим