При реалізації медичних виробів необхідно мати товарно-супровідні документи, які дають можливість відстежити їх походження — Держлікслужба

17 Серпня 2020 3:41 Поділитися

Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками (Держлікслужба) нагадує, що під час перевірки характеристик продукції перевірці підлягають, зокрема, документи, що дають змогу відстежити походження відповідної продукції та її подальший обіг (товарно-супровідна документація або договори). Тому у відомстві наголошують на необхідності наявності при розповсюдженні медичних виробів товарно-супровідних документів, в яких є можливість відстежити походження відповідної продукції.

Також у відомстві звертають увагу, що з 26 березня 2020 р. Парламент збільшив адміністративну відповідальність суб’єктів господарювання за введення в обіг з порушенням законодавства нехарчової продукції. Пропонуємо увазі читачів повний текст листа.

ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ

ТА КОНТРОЛЮ ЗА НАРКОТИКАМИ

(Держлікслужба)

від 14.08.2020 р. № 6134-001.2/005.0/17-20

Суб’єктам господарювання у сфері обігу медичних виробів

26.03.2020 р. набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зменшення тиску на бізнес з боку органів ринкового нагляду», яким змінено статтю 44 «Відповідальність суб’єктів господарювання» Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» (далі — Закон).

Відповідно до частини сьомої статті 23 Закону під час перевірки характеристик продукції перевірці підлягають такі документи (їх копії) та інформація, зокрема, документи, що дають змогу відстежити походження відповідної продукції та її подальший обіг (товарно-супровідна документація або договори).

Згідно з частиною третьою статті 24 Закону під час проведення перевірки характеристик продукції у її розповсюджувачів об’єктом перевірки є документи, що містять інформацію про походження продукції, яка є небезпечною, становить ризик та/або не відповідає встановленим вимогам, та її подальший обіг (договори, товарно-супровідна документація тощо). Якщо розповсюджувач протягом узгодженого з органом ринкового нагляду строку не надав йому зазначені документи, такий розповсюджувач вважається особою, що ввела цю продукцію в обіг.

Враховуючи зазначене, Держлікслужба звертає увагу суб’єктів господарювання на наявність при розповсюдженні продукції товарно-супровідних документів, за допомогою яких є можливість відстежити походження відповідної продукції.

 Владислав Цілина, перший заступник голови Дежлікслужби

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті