МОЗ України повідомляє, що разом з Міністерством цифрової трансформації України (Мінцифра) опрацьовує питання впровадження так званих ковідних сертифікатів, тобто внутрішніх документів України, які міститимуть дані про вакцинацію, негативні тести, проведені методом полімеразної ланцюгової реакції, або одужання від COVID-19. Документ розробляють з урахуванням вимог Digital Green Certificate Єврокомісії та Smart Vaccination Certificate Всесвітньої організації охорони здоров’я. Його мета — вільне та безпечне пересування громадян під час пандемії коронавірусу. Дані вноситимуть через електронну систему охорони здоров’я, а сам сертифікат можна буде отримати у лікаря або згенерувати в додатку чи на порталі «Дія».
До впровадження ковідних сертифікатів українці, яким ввели 2 дози вакцини, зможуть отримати паперове Міжнародне свідоцтво про вакцинацію, за їх запитом і за потреби пред’явлення під час перетину державного кордону.
За словами міністра охорони здоров’я Максима Степанова, ковідний сертифікат планують розробити в найкоротші терміни і він може запрацювати вже з 1 липня.
«Ми знаємо, які потенційно дані будуть вносити в ковідні сертифікати в європейських країнах, навколо чого триває дискусія. Моє бачення — нам треба давати можливість внести всі необхідні дані, робити свій український сертифікат, який потім буде інтегрований із сертифікатами ЄС», — пояснив міністр.
Він зазначив, що запуск внутрішнього ковідного сертифіката супроводжуватиметься певними перевагами для його власників. Таким чином, українці будуть зацікавлені в тому, щоб перевірятися на COVID-19 за перших же симптомів і не займатися самолікуванням.
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим