Залучення фармацевтів до проведення щеплень: МОЗ висуває нові вимоги до аптек

04 Вересня 2023 5:50 Поділитися

На сайті МОЗ України для громадського обговорення оприлюднено доопрацьований проєкт постанови КМУ, яким пропонується внести зміни до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики (далі — Ліцензійні умови), затверджених постановою КМУ від 02.03.2016 р. № 285. Проєкт розроблено з метою підвищення доступності вакцинопрофілактики для громадян України та покращення охоплення щепленням проти інфекційних хвороб.

Попередня редакція проєкту вже виносилася на обговорення в липні 2023 р. Тоді передбачалося дозволити здійснювати профілактичні щеплення фармацевтами, фармацевтами клінічними, фармацевтами-косметологами, які пройшли спеціальну підготовку та володіють правилами організації і техніки проведення щеплень, а також навичками надання невідкладної допомоги в разі розвитку після вакцинальних реакцій/після вакцинальних ускладнень.

Для здійснення щеплень суб’єктам господарювання, які отримали ліцензію на провадження господарської діяльності з роздрібної торгівлі лікарськими засобами, пропонувалося відкрити медичний кабінет в умовах аптеки.

Однак на відміну від цієї редакції, новою уточнено, що проведення профілактичних щеплень в умовах аптечних закладах можуть здійснювати фармацевти або фармацевти клінічні. Вони мають проходити спеціальні щорічні навчання з питань вакцинації та володіти правилами організації і технікою проведення щеплень, а також навичками надання домедичної допомоги при невідкладних станах.

Щеплення зможуть проводитися в разі наявності медичного кабінету в приміщенні аптеки. При цьому, як і раніше, проєктом передбачається, що на медичний кабінет в аптеці не поширюватимуться вимоги Ліцензійних умов, які висувають до їх створення. Зокрема, щодо необхідності затвердження клінічних маршрутів пацієнта, посадових інструкцій працівників такого кабінету та інше.

Водночас новою редакцією проєкту уточнено, що для відкриття цього медичного кабінету суб’єкт господарювання повинен мати не лише ліцензію з роздрібної торгівлі лікарськими засобами, а також і ліцензію з медичної практики.

Зауваження та пропозиції до проєкту приймаються Департаментом громадського здоров’я МОЗ України протягом 5 днів з дня оприлюднення проєкту у письмовому або електронному вигляді на адресу: 01601, м. Київ, вул. Грушевського, 7, e-mail: s.v.aleksenko@moz.gov.ua.

Пресслужба «Щотижневика АПТЕКА»

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті