Ліки на основі медичного канабісу: триває громадське обговорення проєктів нормативних актів

15 Травня 2024 4:02 Поділитися

Міністерство охорони здоров’я України нагадує про завершення роботи над підзаконними актами для реалізації положень Закону України від 21.12.2023 р. № 3528 «Про внесення змін до деяких законів України щодо державного регулювання обігу рослин роду коноплі (Cannabis) для використання у навчальних цілях, освітній, науковій та науково-технічній діяльності, виробництва наркотичних засобів, психотропних речовин та лікарських засобів з метою розширення доступу пацієнтів до необхідного лікування», який вступить у дію 16 серпня 2024 р.

Йдеться про 5 нових нормативно-правових актів та зміни до 9 чинних. Відповідні проєкти документів перебувають на погодженні в центральних органах виконавчої влади й винесені на громадське обговорення. Після опрацювання наданих пропозицій і коментарів МОЗ внесе на розгляд Уряду проєкти таких постанов:

Також МОЗ підготовлено проєкти наказів Міністерства:

Розроблені нормативні акти затверджують перелік хвороб і станів, за яких лікар може призначити ліки на основі медичного канабісу; випадки, коли такі ліки заборонені для призначення; форми лікарських засобів та умови їх відпуску.

Так, передбачається, що ліки на основі канабісу зможе призначати лікар первинної ланки медичної допомоги або лікар з надання спеціалізованої медичної допомоги за електронним (е-)рецептом. В е-рецепті вказуватимуться лікарська форма та дозування, назви активних речовин, які входять до складу ліків.

Усі операції з медичним канабісом (від придбання насіння рослин до знищення відходів) суворо контролюватимуться і вноситимуться до електронної інформаційної системи обліку, держателем та адміністратором якої буде Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками (Держлікслужба). У цій системі фіксуватиметься 31 вид операцій щодо 14 об’єктів обліку. Суб’єкти господарювання будуть зобов’язані вносити інформацію про операцію протягом 5 днів після її здійснення.

Для отримання пацієнтами доступу до ліків якомога раніше, пропонується пришвидшити процес реєстрації рослинної субстанції канабісу, з якої в аптеках ці ліки виготовлятимуть. Терміни проведення експертизи матеріалів щодо активного фармацевтичного інгредієнта (АФІ) будуть скорочені до 30 днів.

Будь-яка діяльність, пов’язана з медичним канабісом, ліцензуватиметься, а для ввезення/вивезення на/з території України медичного канабісу та ліків з нього буде потрібен дозвіл Держлікслужби.

У МОЗ підкреслюють, що використання канабісу буде дозволене лише в медичних і наукових цілях, рекреаційне ж вживання залишається під забороною і є кримінальним правопорушенням.

За матеріалами moz.gov.ua

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті