Референтне ціноутворення в державних закупівлях: оприлюднено Реєстр граничних оптово-відпускних цін

05 Червня 2020 5:59 Поділитися

5 червня на сайті МОЗ України для громадського обговорення оприлюднено проєкт наказу Міністерства, яким пропонується затвердити новий Реєстр граничних оптово-відпускних цін на деякі лікарські засоби, що закуповуються за бюджетні кошти, станом на 4 травня 2020 р. (далі — Реєстр). Мова йде про препарати, включені до Переліку лікарських засобів, до яких застосовується референтне ціноутворення, затвердженого наказом МОЗ України від 29.07.2019 р. № 1713 (далі — Перелік).

У разі прийняття проєкту документа втратить чинність наказ МОЗ України від 24.02.2020 р. № 508, яким затверджено чинну редакцію Реєстру.

Так само, як і чинна редакція, оприлюднений проєкт Реєстру містить 46 позицій міжнародних непатентованих найменувань лікарських засобів.

Разом з проєктом Реєстру оприлюднено розрахунок граничних рівнів оптово-відпускних цін на лікарські засоби, що включені до Реєстру. У розрахунку також вказані препарати, які розглядалися для включення в Реєстр, але через відсутність даних про ціни на них у референтних країнах не були внесені до нього.

Нагадаємо, Реєстр стосується запровадженого з 1 липня референтного ціноутворення на окремі препарати з Національного переліку основних лікарських засобів (далі — Нацперелік) згідно з постановою КМУ від 03.04.2019 р. № 426.

Відповідно до постанови № 426 дане референтне ціноутворення стосується закладів і установ охорони здоров’я, що повністю або частково фінансуються з державного та місцевих бюджетів, та які закуповують лікарські засоби, включені до Переліку. Такі лікарські засоби мають закуповуватися за цінами, що не перевищують установлених МОЗ граничних оптово-відпускних цін з урахуванням податків та зборів, а також граничних постачальницько-збутових і торговельних (роздрібних) надбавок, визначених постановою КМУ від 17.10.2008 р. № 955 «Про заходи щодо стабілізації цін на лікарські засоби».

Зазначені в Реєстрі ціни розповсюджуються лише на препарати, що закуповуються за бюджетні кошти, та не поширюються на:

  • роздрібний ринок;
  • лікарські засоби, які закуповуються через міжнародні організації;
  • програму «Доступні ліки».

Пресслужба «Щотижневика АПТЕКА»

Цікава інформація для Вас:

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті