НСЗУ пропонує включити до програми «Доступні ліки» препарати для пацієнтів, які перенесли інфаркт міокарда

21 Січня 2021 9:27 Поділитися

Національна служба здоров’я України (НСЗУ) інформує, що у 2021 р. служба пропонує внести зміни у Програму медичних гарантій, що мають поліпшити діагностику, лікування та реабілітацію пацієнтів з гострим інфарктом міокарда. Це має й надалі стимулювати заклади охорони здоров’я до надання високотехнологічної медичної допомоги.

Для укладення контракту НСЗУ вимагатиме наявності новітнього медичного обладнання, медичного персоналу відповідної кваліфікації, роботи закладу в цілодобовому режимі, проведення додаткових лабораторних та інструментальних досліджень у цілодобовому режимі, термінові консультації з лікарями інших спеціальностей та надання послуг з медичної реабілітації в гострий період.

НСЗУ також пропонує впровадити підвищувальний коефіцієнт на рівні 5% доплат за дотримання бригадами екстреної медичної допомоги правильних маршрутів пацієнтів. Центр екстреної медичної допомоги отримає більше коштів, якщо бригада доставлятиме пацієнта з підозрою на інфаркт саме до того закладу, який має договір з НСЗУ на лікування цього захворювання.

Також НСЗУ пропонує включити до програми реімбурсації «Доступні ліки» препарати для пацієнтів, які перенесли інфаркт міокарда. Це дасть можливість отримувати життєво необхідні ліки за електронним рецептом безоплатно або з незначною доплатою. На сьогодні НСЗУ законтрактувала 64 медичні заклади на надання допомоги при гострому інфаркті міокарда та виплатила закладам за надання цієї медичної послуги близько 383 млн грн.

Минулого року безоплатну медичну допомогу при гострому інфаркті міокарда, у рамках Програми медичних гарантій отримали близько 16 тис. пацієнтів. До безоплатного пакета послуг з лікування інфаркту включено діагностику (лабораторні та інструментальні дослідження, зокрема коронаграфія), проведення стентування, цілодобовий моніторинг стану пацієнта в реанімації, медичну реабілітацію в гострий період, лікарські засоби з Національного переліку основних лікарських засобів та витратні матеріали, а також харчування в стаціонарних умовах.

До тарифів за медичні послуги не включено вартість лікарських засобів, медичних виробів та витратних матеріалів, які забезпечуються в централізованому порядку за рахунок інших програм державного бюджету.

За матеріалами nszu.gov.ua

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті