Лікарні мають забезпечити доступність своїх будівель для осіб з інвалідністю — НСЗУ

29 Січня 2021 9:37 Поділитися

Національна служба здоров’я України (НСЗУ) нагадує, що заклади, які планують у 2021 р. укласти договір зі службою, мають забезпечити фізичну доступність своїх будівель для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Доступними мають бути всі місця надання послуг, які зазначені в заяві про отримання ліцензії та в документах, що додавалися до неї. Йдеться про заклади охорони здоров’я всіх форм власності, в тому числі тих, які належать фізичним особам — підприємцям.

Така вимога до суб’єктів господарювання не є нововведенням і стосується не лише споруд, де надають медичну допомогу. З 1 квітня 2019 р. набули чинності Державні будівельні норми «Будинки і споруди. Інклюзивність будівель і споруд», де ці вимоги прописано. Відповідно до них, у всіх закладах охорони здоров’я, які отримали ліцензію на медичну практику, має бути створено безбар’єрний простір для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп.

Крім того, у постанові Кабінету Міністрів від 28.03.2018 р. № 391 затверджені вимоги до надавачів послуг за Програмою медичних гарантій. Однією з них є вільний доступ до будівель для осіб з інвалідністю. Тобто про вимогу щодо доступності, яка стала обов’язковою з 2021 р., медичним закладам повідомляли ще у 2018 р.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, понад 1 млрд людей, або близько 15% населення світу, мають ту чи іншу форму інвалідності. Нерідко доступність медичних послуг для таких осіб обмежена, але вони мають значну потребу в них. Відсутність пандусів та підйомників, вузькі двері, сходи всередині приміщень створюють перешкоди на шляху до медичної допомоги. НСЗУ прагне досягти справедливості і поліпшити доступ до якісних медичних послуг та надання профілактичної, лікувальної, реабілітаційної чи паліативної допомоги всім пацієнтам.

Тому у 2021 р. під час укладення договору з НСЗУ надавач буде подавати скановану копію документа, який підтверджує доступність будівлі. Це зазначено в Порядку укладення, зміни та припинення договору про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 25.03.2018 р. № 410.

Такий документ видає фахівець з питань технічного обстеження будівель та споруд, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат. З тими закладами, які не створять безперешкодного доступу до медичних послуг для осіб з інвалідністю, НСЗУ у 2021 р. укладати договори не буде.

Документ, який підтверджує доступність будівлі, для укладення договору з НСЗУ у 2021 р. не потрібен центрам екстреної медичної допомоги та станціям швидкої, а також фельдшерсько-акушерським пунктам як нерегулярним місцям надання первинної медичної допомоги. Щодо всіх інших надавачів та їхніх місць провадження діяльності ця вимога зберігається.

За матеріалами nszu.gov.ua

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті