За даними Центру громадського здоров’я, станом на 4 лютого в Україні зафіксовано 5082 нових підтверджених випадки COVID-19, з них дітей — 258, медичних працівників — 220. Окрім того, за минулу добу:
- госпіталізовано — 1893 особи;
- летальних випадків — 140;
- одужали — 9933 особи;
- здійснено 42 112 тестувань за добу, з яких 25 076 — методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) та 17 036 — методом імуноферментного аналізу (ІФА).
Найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у м. Київ (342), Хмельницькій (429), Івано-Франківській (354), Львівській (308) та Харківській (299) областях.
Ірина Садов’як, перший заступник міністра охорони здоров’я України, присвятила брифінг питанням онкологічних захворювань. Вона нагадала, що 4 лютого Міжнародний союз боротьби з онкологічними захворюваннями за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я відзначає Всесвітній день боротьби з онкологічними захворюваннями.
Для реалізації підходів з профілактики, раннього виявлення, доступної діагностики та лікування онкозахворювань МОЗ спільно з громадськими організаціями та Комітетом Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування розробило Національну стратегію контролю онкологічних захворювань до 2030 р. Наразі стратегію підписано міністром охорони здоров’я та направлено в центральні органи виконавчої влади для розгляду.
МОЗ планує вже у 2021 р. реалізувати деякі пункти стратегії, зокрема:
- розробити дієві стандарти лікування онкологічних захворювань;
- створити спільний з громадськими організаціями комунікаційний план щодо профілактики онкозахворювань;
- розширити доступ пацієнтів онкологічного профілю до інноваційних ліків шляхом проведення державної оцінки медичних технологій та укладання договорів керованого доступу;
- об’єднати лікарські спеціальності «лікар-гематолог дитячий» та «лікар-онколог дитячий» в єдину спеціальність «лікар гематолог-онколог дитячий».
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим