Центр громадського здоров’я (ЦГЗ) попередив: 14 червня кількість нових випадків COVID-19 збільшилася вдвічі порівняно з показником минулої доби — 420 випадків — найнижчим за останній рік. Цю новину у вівторок підхопили деякі ЗМІ, із повідомлень яких створювалося враження, що це стосується даних за понеділок та вівторок. Насправді, пояснює доктор технічних наук Леонід Гуляницький (Інститут кібернетики ім. В.М. Глушкова Національної академії наук України), мова йде про принцип датування та співвідношення даних за неділю та понеділок, де за рухомим середнім спостерігається зниження навіть за відносної стабілізації кількості тестувань (рисунок).
«Спокійно, без паніки, — застерігає автор численних аналітичних матеріалів з цієї тематики, — те, що МОЗ оприлюднює ранком дані щодо підтверджених випадків COVID-19 за вчора, але датує сьогоднішнім днем (про що давно застерігаю), вводить людей в оману. Може здатися, що в суботу в нас збільшення підтверджених випадків, а в понеділок — затишшя. От і деякі журналісти «клюють» на це, не акцентуючи увагу на датуванні».
Проте приводів для самозаспокоєння теж немає. «Загроза спалаху існує: різке підвищення спостерігається в Росії. У Москві навіть оголосили цей тиждень неробочим, ввели додаткові обмеження в ряді областей. Знову, як і рік тому, в містах вишиковуються черги швидких біля лікарень, задіюються нові приміщення і ліжка, як передають і показують засоби масової інформації. А Іванівська обл. ввела цілодобовий пропускний режим: дозволяють в’їжджати тільки зі щепленням чи дійсним (72 год) тестом. Хотілося, щоб і наш державний кордон контролювався не гірше… Тому не втрачайте пильність, бережіться і робіть щеплення!»
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим