Як роботодавцю з’ясувати: е-лікарняний є первинним чи продовженням того, що вже існує? Пояснює ФССУ

31 Серпня 2021 5:03 Поділитися

Фонд соціального страхування України (ФССУ) нагадує, що на відміну від допомоги по вагітності та пологах, компенсації заробітку за час догляду за хворою дитиною та інших видів допомоги, які фінансуються за кошти ФССУ з першого дня і до завершення тимчасової втрати працездатності, у разі загальних захворювань або травм перші п’ять днів непрацездатності оплачуються за кошти роботодавця, а починаючи з шостого дня і до одужання — ФССУ.

Отже, як роботодавцю з’ясувати, чи є електронний лікарняний первинним чи продовженням того, що вже існує?

Роботодавець оплачує лише перші п’ять днів одного випадку тимчасової непрацездатності свого працівника незалежно від кількості лікарняних листків, якими його оформлено. Страхувальнику, зі свого боку, важливо знати, чи видані різні лікарняні в межах одного страхового випадку.

У паперових листках непрацездатності на бланку наявна відмітка «первинний» або «продовження», однак в е-лікарняних така позначка відсутня. На підставі даних медичних висновків, що становлять один випадок тимчасової непрацездатності, в порядку черговості формуються е-лікарняні, кожен наступний з яких створюється як продовження першого.

Тож, унікальний номер випадку непрацездатності для всіх електронних лікарняних, сформованих у межах одного випадку, буде співпадати. При цьому номери е-лікарняних можуть відрізнятися, навіть якщо всі вони видані як продовження.

Аби і працівник, і роботодавець могли побачити зв’язок е-лікарняних, Пенсійний фонд України оновив інтерфейси особистих кабінетів на вебпорталі електрон­них послуг — відтепер там доступні розширені можливості деталізованого перегляду е-лікарняних. Зокрема, було додано інформацію щодо номеру випадку тимчасової непрацездатності, який раніше був недоступний для перегляду страхувальниками і застрахованими особами.

Тому, аби з’ясувати, чи є електронний лікарняний первинним чи продовженням, достатньо звернути увагу на унікальний номер страхового випадку. Якщо в працівника декілька електронних лікарняних, створених як продовження, всі вони матимуть однаковий унікальний номер — «номер випадку непрацездатності».

Крім того, в інтерфейсі з’явилася інформація про наявність ознак алкогольного/наркотичного сп’яніння пацієнта, порушення ним режиму лікування, а також щодо причини непрацездатності, зокрема, встановленої ФССУ (наприклад щодо зв’язку хвороби або травми з виробництвом).

За матеріалами fssu.gov.ua
Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті