МОЗ України, пацієнтська спільнота та лікарі, які практикують, закликають виробників лікарських засобів, які зацікавлені в участі в публічних закупівлях, підготувати фармакоекономічні досьє та пройти процедуру державної оцінки медичних технологій. Це потрібно, щоб рішення про фінансування закупівель лікарських засобів для лікування пацієнтів з онкологічними захворюваннями ухвалювалися на підставі комплексного аналізу показників доданої клінічної ефективності та економічної доцільності. Таке рішення було ухвалено на робочій нараді з питань закупівлі лікарських засобів для лікування пацієнтів з онкогематологічними захворюваннями, що відбулася 17 листопада в МОЗ за участю провідних лікарів-гематологів/онкогематологів, а також представників пацієнтської спільноти.
Інноваційні лікарські засоби для лікування пацієнтів з онкогематологічними захворюваннями в Україні закуповуватимуться за договорами керованого доступу, які дають змогу знизити бюджетні витрати на такі закупівлі та використовувати кошти найбільш ефективно. Водночас це рішення підкреслює неоціненність життя кожного українця та розширює можливості використання інноваційних технологій у боротьбі за здоров’я.
Учасники наради одноголосно висловилися стосовно того, що першочергово МОЗ має розширювати закупівельні переліки за рахунок таргетних препаратів, які достовірно впливають на збільшення тривалості та підвищення якості життя. Разом з тим, важливим є забезпечення пацієнтів супровідною терапією: антибіотиками, протигрибковими лікарськими засобами, а також іншими препаратами супроводу, зокрема імуноглобуліном людини нормальним, тому що пацієнти до цього часу часто змушені купувати деякі дороговартісні ліки супроводу власним коштом.
Для постачання ліків за договорами керованого доступу виробники лікарських засобів мають пройти процедуру оцінки медичних технологій. На сьогодні МОЗ уже ухвалено рішення про створення переговорної групи та проведення переговорів з виробниками трьох інноваційних препаратів для боротьби з онкологічними захворюваннями. Надалі кількість таких перемовин буде збільшуватися.
Очікується, що перші договори керованого доступу буде укладено наприкінці 2021 р. — на початку 2022 р. у разі досягнення взаємовигідних умов.
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим