Кабінет Міністрів України постановою від 17.11.2021 р. № 1213 вніс зміни до порядку формування та використання COVID-сертифіката про вакцинацію, затвердженого постановою КМУ від 29.06.2021 р. № 677. Зауважимо, що вказана постанова набула чинності у зв’язку з оприлюдненням в офіційному виданні «Урядовий кур’єр» № 226 від 24.11.2021 р.
Зокрема, змінами передбачається, що інші елементи, ніж QR-код, які визначені зразками COVID-сертифікатів та підтверджують проходження особою вакцинації проти коронавірусної хвороби, а також негативний результат тестування чи одужання від вказаної хвороби, не є обов’язковими для пред’явлення під час перевірки чинності COVID-сертифіката, а призначені лише для інформування власника про зміст такого сертифіката.
Окрім того, постанова № 677 доповнюється Порядком формування міжнародного COVID-сертифіката, що підтверджує вакцинацію від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, для видачі деяким категоріям іноземців та особам без громадянства, які на законних підставах проживають або перебувають на території України (далі — Порядок).
Цей Порядок встановлює механізм формування міжнародного COVID-сертифіката про вакцинацію для видачі іноземцям або особам без громадянства, які проживають/перебувають на території України, але які не підлягають реєстрації в електронній системі охорони здоров’я (далі — заявники).
Заявники мають право звернутися до відповідних установ, які організовували чи проводили їх вакцинацію та мають необхідну інформацію для формування COVID-сертифіката, з проханням подати запит на формування та видачу сертифіката про вакцинацію.
Такі запити погоджуються Міністерством охорони здоров’я України, окрім запитів організаторів (виконавців) з числа дипломатичних представництв, які погоджуються Міністерством закордонних справ України.
Відтак, запит має містити такі дані:
- найменування та код згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України організатора (виконавця) вакцинування;
- інформацію про вакцину та найменування її виробника;
- назву, тип вакцини;
- інформацію про хворобу, для захисту людини від якої вводиться вакцина;
- країну вакцинації;
- кількість вакцинованих заявників;
- кількість вакцинованих інших осіб (подають тільки організатори (виконавці) вакцинування);
- електронна адреса, на яку уповноважена установа має надіслати перелік унікальних посилань для заповнення особисто заявниками в електронній формі заяви про формування COVID-сертифіката. Організатор (виконавець) вакцинування має подати запит на кожну серію вакцини, що була використана під час вакцинації.
Надалі уповноважена установа з використанням порталу «Дія» протягом 24 год з дати надходження відповідного запиту, надсилає організатору (виконавцю) унікальні посилання на електронні форми заяв у кількості, яка дорівнює кількості заявників, вказаних у запиті. Організатор (виконавець), зі свого боку, протягом доби з моменту отримання відповіді від уповноваженої установи передає заявнику інформацію про унікальне посилання на електронну форму заяви.
Заявник повинен заповнити форму заяви, яку він отримав та вказати такі дані:
- прізвище, ім’я заявника національною мовою (згідно з паспортним документом) та латинськими літерами;
- дату народження заявника;
- дані про вакцинацію (вакцина, виробник, хвороба, дата вакцинації, номер вакцинації, країна вакцинації, серія вакцини (за наявності). Зазначені дані подаються для кожної дози вакцини;
- найменування органу, до якого необхідно надіслати сформований COVID-сертифікат;
- згоду на обробку уповноваженою установою інформації, що міститься в заяві про нього або про особу, законним представником якої він є.
Наступним кроком є інформування заявника про те, що його дані прийняті та прийнятні для формування COVID-сертифіката, для отримання якого необхідно звернутися до іноземного дипломатичного представництва, зазначеного в заяві.
Іноземне дипломатичне представництво або територіальний підрозділ Державної міграційної служби з використанням порталу «Дія» видає COVID-сертифікат заявнику, однак лише за умови його ідентифікації за документом, що посвідчує особу, та пред’явлення ним паперового документа про вакцинацію, дані в якому відповідають інформації в COVID-сертифікаті.
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим