Лікування українців за кордоном: у ЄС запрацював інформаційний вебсайт

27 Червня 2022 5:59 Поділитися

Центр громадського здоров’я (ЦГЗ) інформує, що 24 червня відбулася презентація і запуск платформи «Treatment4Ukraine/Лікування для України». Її мета — стати джерелом інформації про доступне в Європі лікування для громадян, котрі були змушені виїхати з України у зв’язку з воєнними діями з боку російської федерації. Зокрема, це сайт для українців, які живуть з ВІЛ, вірусними гепатитами, туберкульозом, а також для тих, хто перебуває на замісній підтримувальній терапії.

Інформаційну платформу «Treatment4Ukraine/Лікування для України» створено в межах Проєкту «Надання підтримки Україні у розвитку сучасної системи громадського здоров’я» за фінансового сприяння Європейського Союзу.

«Повномасштабна війна російської федерації проти України, розпочата в лютому 2022 р., спричинила найбільшу міграційну кризу в Європі з часів Другої світової війни, змусивши понад 7 млн українців виїхати в інші європейські країни в пошуках безпечного прихистку. У відповідь на ситуацію Представництво ЄС разом з партнерами виступило з ініціативою зі створення платформи, яка закумулює інформацію щодо можливостей лікування для людей, які живуть з ВІЛ, туберкульозом, гепатитами В або С, або отримують замісну підтримувальну терапію.

Так з’явився вебсайт www.treatment4ukraine.com, покликаний у довготривалій перспективі надавати доступну наразі й оновлену згодом інформацію про опції лікування у країнах Євросоюзу і не тільки», — зазначила Олександра Яновська, координатор з розробки політик у сфері охорони здоров’я, Представництво Європейського Союзу в Україні.

У ЦГЗ зазначають, що інформація на вебсайті www.treatment4ukraine.com охоплює всі країни Європи, а сторінка кожної з країн для зручної навігації містить такі розділи:

  1. загальні вимоги до українців щодо перебування в країні та їхній правовий статус: який вид захисту можна отримати, як зареєструватися і де шукати допомогу;
  2. як отримати доступ до послуг з охорони здоров’я, дізнатися особливості медичного страхування або зв’язатися із сімейним лікарем;
  3. послуги для людей, які живуть з ВІЛ, туберкульозом, гепатитами В та С, а також перебувають на замісній підтримувальній терапії.

Ці розділи містять наступну інформацію:

  • які сервіси є безкоштовними, а за які потрібно внести часткову або повну оплату;
  • які ліки і за якою процедурою можна привезти з України для особистого використання;
  • де шукати заклади охорони здоров’я та лікарів;
  • як оформити рецепт, щоб за ним видали необхідні ліки.

Додатково вказується, які країни пропонують для українців послуги перекладу через волонтерські ініціативи, професійні асоціації або безпосередньо в закладах охорони здоров’я.

Окрім того, в повідомленні наголошується, що команда розробників сайту «Treatment4Ukraine/Лікування для України» використовувала як відкриті джерела даних (вебсайти Міністерств охорони здоров’я, Міністерств внутрішніх справ, відділів з питань еміграції, портали Національних центрів громадського здоров’я, вебсайти міжнародних організацій у справах біженців, організацій, що надають юридичну допомогу; вебсайти неурядових громадських організацій, що допомагають людям, які живуть з ВІЛ, гепатитом В або С, туберкульозом, тим що потребують замісної підтримувальної терапії), так і проводила особисті консультації з представниками закладів громадського здоров’я, лікарень у всіх європейських країнах.

Дані на сайті будуть регулярно оновлюватися відповідно до актуальної інформації в країнах щодо правил реєстрації, перебування та отримання медичної допомоги. Також у повідомленні вказуються контакти для зворотного зв’язку, партнерства, побажань та пропозицій щодо оновлення інформації: treatment4ukraine@gfa-group.de.

За матеріалами phc.org.ua

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті